Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Святі дня: Олексій, людина Божа, прп.Парфеній Київський

Версия для печатиВерсия для печати

30 березня ми вшановуємо одного з найулюбленіших святих Давньої Русі, преподобного IV століття Олексія, до основного імені якого долучилося ще одне ймення – людина Божа.

Нам зараз важко уявити, що головним змістом життя людини може бути Бог і служіння Йому. Біографія Олексія, людини Божої, допомагає зробити це повною мірою.

СЛУХАЙТЕ: Православний календар. 30 березня.

Преподобный Алексий, человек Божий

Син знатного, заможного та побожного Римського подружжя, Олексій понад усе прагнув молитовного усамітнення, але за бажанням батьків заручився з вродливою дівчиною з багатої сім’ї. Якоїсь миті юнак відчув серцем, що звичайне сімейне життя – не його шлях, що суєта і багатство не дозволять йому настільки наблизитись до Бога, наскільки він того баджає. Тому одним рухом він розірвав зв’язок з минулим і пішов у світи.

Через 17 років він повернувся до рідного Рима. Ніхто не зміг впізнати в ньому того квітучого юнака, котрий колись залишив отчий дім, а святий, щоб мати втіху бачити батьків, попросив дозволу жити у них на подвір’ї. І лише в день його смерті присутні на богослужінні в Соборі Святого Петра несподівано почули: «Знайдіть людину Божу, що відходить у Вічне життя, нехай він помолиться за місто…» І коли папа Римський, імператор, батьки і колишня наречена святого схилили коліна перед його тілом, з руки Олексія було взято свиток, в якому він перед смертю в подробицях описав своє життя та просив прощення в близьких.

Нескінченний потік зцілень біля нетлінних мощей людини Божої та цілюще благовонне миро від них стали продовженням земного служіння Олексія та ще одним підтвердженням його Небесної слави.

Чому преподобного Олексія називають "чоловіком Божим"? До дня пам’яті святого

***

30 березня ми вшановуємо також преподобного Парфенія Київського, який завершив життя земне у 1855 році. Світ духовний і Небесна Вітчизна – ось що було його ціллю і змістом існування.

Преподобный Парфений Киевский

Що таке жити молитвою? Про це може красномовно розповісти щоденне молитовне правило преподобного Парфенія. Зазвичай воно складалося з читання трьох Євангелістів – по одному ранком, вдень і ввечері; протягом доби він проспівував увесь Псалтир, який знав напам’ять, а доповнювалося це Акафістами Спасителю, Богородиці, поклонінням Страстям Христовим і молитвою «Богородице, Діво, радуйся», повторюваною 300 разів. І це — враховуючи, що багато років поспіль преподобний майже щодня звершував Божественну літургію.

В 41 рік – він – вже духівник Києво-Печерської Лаври, в 46 років приймає Схиму — найвищу ступінь чернечого постригу. Напевно, тому серед духовних дітей преподобного Парфенія – такі світочі віри, як святителі Філарет Амфітеатров та Феофан Затворник, яких споріднювала з преподобним Парфенієм надзвичайна чистота душі. Напевно, вони, як і усі довкола цього святого, щиро полюбили його за ту дитячу незлобивість та неперевершену простоту, які живо нагадували великих подвижників перших часів чернецтва.

Згадуючи нині Парфенія Київського, помолимося Богові молитвою цього преподобного, в якій є зокрема й такі рядки:

«…Господи, Іісусе Христе, Сину Божий, не допусти, щоб суєтність, самолюбство, хтивість, нерадіння, гнів панували наді мною й забирали мене у любові Твоєї…

До Тебе, о Боже мій, підношу душу й серце моє, не допусти загинути творінню Твоєму, але позбав мене від найбільшого і єдиного справжнього зла – гріха. Зроби, Господи, щоб зносив із тим же терпінням турботи і скорботи душевні, з якою радістю сприймаю задоволення сердечні. Якщо Ти хочеш, Господи, – можеш очистити й освятити мене.

Господи! Зроби цей день днем милосердя Твого, подай кожному за проханням його; будь пастирем заблудлих, вождем і світлом необізнаних, наставником немудрих, батьком сиріт, помічником пригнічених, лікарем для хворих, утіхою для помираючих, і приведи нас усіх до бажаної мети – до Тебе, Притулку нашого і блаженного упокоєння. Амінь!»

Архимандрит Исаакий (Андроник): «Не надо избегать постовых искушений – это экзамен: лучше ли мы стали духовно?»

Преподобний Парфеній Київський (Краснопівець), чернець Печерський († 1855)
протодиакон Николай Лысенко
прп. Олексій чоловік Божий (411)

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2602

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар