Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Священний Синод УПЦ оновив склад комісії з діалогу з УАПЦ, обрав нового єпископа та направив Звернення до народу

Версия для печатиВерсия для печати
24 червня 2015 | Події

У середу, 24 червня, напередодні дня тезоіменитства Блаженнішого Митрополита Онуфрія, в Києві у Свято-Пантелеімонівському жіночому монастирі Феофанії відбулося чергове засідання Священного Синоду Української Православної Церкви.

Робота Синоду розпочалася з Божественної літургії.

Журналы Священного Синода УПЦ

Насамперед Синод направив Звернення до народу України з нагоди святкування 1000-річчя преставлення рівноапостольного великого князя Володимира (журнал №20).

У Луганській єпархії (с. Красний Деркул Станично-Луганського району Луганської області) засновано новий жіночий монастир — на честь Різдва Пресвятої Богородиці. Настоятелькою нової обителі призначено монахиню Антонію (Рибінцеву) з возведенням в сан ігумені (журнал №21).

З нового 2015/2016 навчального року при Київській духовній академії буде відкрито аспірантуру та докторантуру — на виконання Концепції вищої духовної освіти Української Православної Церкви. (15 березня 2013 року Священний Синод УПЦ (журнал №24) затвердив Концепцію. 1 вересня 2013/2014 навчального року в КДА відбувся перший набір студентів на магістерську програму навчання, а 15 червня 2015 року — перший випуск студентів, які здобули освітньо-кваліфікаційний рівень магістрів — за спеціальністю «Богослов’я (Православне)» (журнал №22).

Архієпископа Шепетівського і Славутського Пантелеімона затверджено на посаді настоятеля Городищенського чоловічого монастиря Різдва Пресвятої Богородиці Шепетівської єпархії Української Православної Церкви (с. Городище Шепетівського району Хмельницької області) (журнал №23).

На прохання митрополита Рівненського і Острозького Варфоломія було перенесено святкування чудотворної ікони Божої Матері «Межиріцька» з вівторка 6-ї седмиці після Пасхи на четвер 5-ї седмиці після Пасхи (журнал №24).

Священний Синод УПЦ висловив стурбованість з приводу діяльності ієрархів іншої Помісної Православної Церкви на канонічній території Української Православної Церкви без узгодження зі священноначаллям Української Православної Церкви і просить Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія звернутися до Вселенського Патріарха Варфоломія І за роз’ясненням ситуації, що склалася (журнал №25).

Журналы Священного Синода УПЦ

***

Окрему увагу Синод приділив обранню нового Предстоятеля «Української Автокефальної Православної Церкви» (журнал №26).

4 червня в Києві відбувся V Помісний Собор «Української Автокефальної Православної Церкви», на якому було обрано нового Предстоятеля УАПЦ — митрополита Макарія (Малетича). З благословення Предстоятеля Української Православної Церкви на Соборі були присутні представники від Української Православної Церкви — єпископ Бородянський Варсонофій, вікарій Київської Митрополії, та заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків протоієрей Миколай Данилевич, які передали пропозицію Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія щодо відновлення діалогу між Українською Православною Церквою та «Українською Автокефальною Православною Церквою».

Священний Синод УПЦ ухвалив підтримати ініціативу Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Онуфрія щодо відновлення діалогу між Українською Православною Церквою та «Українською Автокефальною Православною Церквою».

Також висловився за доцільність продовження роботи Комісії для діалогу з представниками УАПЦ, задля чого було затверджено її оновлений персональний склад: митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор, голова Церковного Суду УПЦ — голова; митрополит Білоцерківський і Богуславський Августин, голова Богословсько-канонічної комісії при Священному Синоді УПЦ; єпископ Львівський і Галицький Філарет; протоієрей Миколай Данилевич, заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ; В.В. Бурега, проректор з науково-богословської роботи Київської духовної академії і семінарії.

Журналы Священного Синода УПЦ

***

Священний Синод призначив нового єпископа УПЦ.

Єпископом Шумським, вікарієм Тернопільської єпархії обрано архімандрита Нафанаїла (Крикоту), клірика Тернопільської єпархії, ректора Почаївської духовної семінарії (журнал №27).

На наступне засідання Священного Синоду УПЦ запрошено митрополита Полтавського і Миргородського Филипа, архієпископа Запорізького і Мелітопольського Луку та єпископа Сєверодонецького і Старобільського Никодима (журнал №28).

Читати журнали на Офіційному сайті УПЦ

Священний Синод УПЦ

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
3725

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар