Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Священний Синод УПЦ об’єднав два синодальні відділи, призначив нових єпископів та відкрив монастир — повний перелік рішень

Версия для печатиВерсия для печати
29 січня 2016 | Події

Перше в 2016 році засідання Священного Синоду Української Православної Церкви відбулося 29 січня в Успенській Києво-Печерській Лаврі.

Священный Синод УПЦ

Першим рішенням Священного Синоду стала реорганізація в структурі Синодальних відділів і комісій.

Так, заслухавши інформацію Блаженнішого Митрополита Онуфрія про діяльність Синодальних установ у 2015 році, Синод висловив вдячність головам Синодальних відділів та комісій за проведену в 2015 році роботу.

Було ухвалено припинити діяльність Синодального просвітницького відділу УПЦ шляхом приєднання до Синодального інформаційного відділу УПЦ. Відділ перейменовано на Синодальний інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. Головою призначено єпископа Ірпінського Климента. (Журнал №1.)

***

Відкрито чоловічий монастир в Хустській єпархії — на честь святого пророка Іоанна Предтечі (с. Розтоки Рахівського району Закарпатської області). На посаду намісника (ігумена) призначено ієромонаха Мефодія (Щербака) з возведенням у сан архімандрита.

Змінено назву, а також прийнято та зареєструвано в новій редакції Статут Свято-Михайлівського жіночого монастиря Хустської єпархії (с. Забрідь Хустського району Закарпатської області). Монахиню Варвару (Панчук) призначено на посаду настоятельки з возведенням у сан ігумені та возложенням наперсного хреста за посадою. (Журнал №2.)

***

Призначено нового намісника (ігумена) Кизилташського Свято-Стефанівського чоловічого монастиря Феодосійської єпархії Української Православної Церкви (с. Краснокам’янка Судацького району АР Крим). Ним став архімандрит Марк (Александров). (Журнал №3.)

***

У межах Полтавської єпархії встановлено святкування на честь ікони Божої Матері «Володимирська Пушкарівська» 26 серпня / 8 вересня (старий/новий стиль) із внесенням відповідних змін до Церковного календаря Української Православної Церкви. (Журнал №4.)

***

На посаду настоятельки Благовіщенського жіночого монастиря Херсонської єпархії (с. Приозерне Херсонської області) призначено монахиню Софію (Бітус) з возведенням у сан ігумені та возложенням наперсного хреста за посадою. (Журнал №5.)

***

На посаду настоятельки Свято-Пантелеімонівського жіночого монастиря Уманської єпархії (с. Хижня Жашківського району Черкаської області) призначено монахиню Анастасію (Дикусар) з возведенням у сан ігумені та возложенням наперсного хреста за посадою. (Журнал №6.)

***

Священний Синод ухвалив залишити в силі попереднє рішення від 22 листопада 2008 року (Журнал №135) щодо позбавлення священного сану Миханчука Михаїла Григоровича. (Журнал №7.)

***

Позбавлено священного сану заштатного клірика Чернівецько-Буковинської єпархії диякона Миколая Миколайовича Саміляка. (Журнал №8.)

***

Розглянувшистан справ в Уманській єпархії, Синод ухвалив звільнити від управління Уманською єпархією архієпископа Уманського і Звенигородського Пантелеімона та призначити його архієпископом Бучанським, вікарієм Київської Митрополії.

Керуючим Уманською єпархією призначено архієпископа Шепетівського і Славутського Пантелеімона із звільненням його від управління Шепетівською єпархією.

Керуючим Шепетівською єпархією став єпископ Хотинський Євсевій із звільненням його з посади вікарія Чернівецько-Буковинської єпархії. (Журнал №9.)

***

Призначено вікарних єпископів до Волинської та Сімферопольської єпархій.

Вікарієм Волинської єпархії, єпископом Камінь-Каширським став єпископ Шумський Нафанаїл.

Єпископом Шумським, вікарієм Тернопільської єпархії, ректором Почаївської духовної семінарії призначено єпископа Серафима (Залізницького). (Журнал №10.)

***

Вікарієм Сімферопольської єпархії, єпископом Бахчисарайським призначено клірика Сімферопольської єпархії архімандрита Калініка (Чернишова). Місце наречення і хіротонії архімандрита Калініка (Чернишова) в єпископа залишається на розсуд Блаженнішого Митрополита Онуфрія. (Журнал №11.)

***

Останнім журналом (Журнал №12) стала ухвала кандидатур на Собор єпископів УПЦ: секретаря, а також складу мандатної, редакційної та лічильної комісій.

***

Повний текст журналів засідання Священного Синоду УПЦ читайте на офіційному сайті Української Православної Церкви.

Після засідання Священного Синоду Української Православної Церкви в Києво-Печерській Лаврі розпочався Собор єпископів Української Православної Церкви.

Священний Синод УПЦ
Священний Синод УПЦ 29 січня 2016

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
4240

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар