Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Священний Синод 27 жовтня 2015 — повний перелік рішень

Версия для печатиВерсия для печати

Чергове засідання Священного Синоду Української Православної Церкви відбулося 27 жовтня 2015 року в Києві у Пантелеімонівському жіночому монастирі в Феофанії.

Синод обрав двох нових єпископів, встановив святкування місцешанованих ікон Богородиці, реорганізував Сумське училище у семінарію, заснував інститут військового духовенства та ухвалив звернення до вірян.

***

Насамперед Священний Синод, розглянувши сучасні події в українському суспільстві, направив Звернення до вірних чад Української Православної Церкви у зв’язку з сучасними подіями, які відбуваються в українському суспільстві (Журнал № 29).

***

Заслухавши лист, що надійшов на ім’я Блаженнішого Митрополита Онуфрія від ігумена Руського на Афоні Пантелеімонівського монастиря схиархімандрита Ієремії, члени Священного Синоду благословили наступного, 2016 року особливо відзначити в Українській Православній Церкві 1000-ліття давньоруського чернецтва на Святій горі Афон (Журнал № 30).

***

З рапортом про запровадження в Українській Православній Церкві інституту військового духовенства на засіданні Синоду виступив митрополит Білоцерківський і Богуславський Августин, голова Синодального відділу УПЦ із взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України.

Священний Синод благословив утворити інститут військового духовенства й укомплектувати його з числа священнослужителів УПЦ.

Голові Синодального військового відділу УПЦ доручено на наступне засідання Священного Синоду подати проект Положення про військове духовенство Української Православної Церкви (Журнал № 31).

***

Відповідно до рапорту митрополита Одеського та Ізмаїльського Агафангела, в місяцеслов Української Православної Церкви ухвалено внести ім’я святителя Інокентія (Борисова, +1857) з встановленням пам’яті в день обрітення його мощей 5 / 18 липня (старий/новий стиль).

Святитель Інокентій (Борисов) причислений до лику місцевошанованих святих Одеської єпархії 11 червня 1997 року рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви (Журнал № 39). Днем його пам’яті було встановлено дату його блаженної кончини 25 травня / 7 червня (старий/новий стиль).

Відповідні зміни до Церковного календаря Української Православної Церкви доручено внести Календарній комісії (Журнал № 32).

***

Так само, на прохання митрополита Агафангела, в місяцеслов Української Православної Церкви було ухвалено внести ім’я святого праведного Іони Атаманського (+1924), Одеського, з встановленням пам’яті в день обрітення його мощей 18 червня / 1 липня (старий/новий стиль).

Святий праведний Іона Атаманський, Одеський, причислений до лику місцевошанованих святих Одеської єпархії 22 листопада 1995 року рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви (Журнал № 61) з встановленням пам’яті в день його блаженної кончини 17 / 30 травня (старий/новий стиль).

Відповідні зміни до Церковного календаря Української Православної Церкви доручено внести Календарній комісії (Журнал № 33).

***

Відповідно до рапорту митрополита Херсонського і Таврійського Іоанна, голови Комісії з канонізації святих при Священному Синоді Української Православної Церкви, затверджено оновлений склад Комісії (14 осіб): митрополит Херсонський і Таврійський Іоанн — голова Комісії; архієпископ Шепетівський і Славутський Пантелеімон — заступник голови Комісії; архімандрит Аркадій (Демченко), клірик Бориспільської єпархії — секретар Комісії; митрополит Святогірський Арсеній, вікарій Донецької єпархії, намісник Свято-Успенської Святогірської Лаври; архієпископ Запорізький і Мелітопольський Лука; архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський Никодим; архієпископ Ніжинський і Прилуцький Іриней; архієпископ Городницький Олександр, вікарій Київської Митрополії, намісник Ставропігійного Свято-Георгіївського Городницького чоловічого монастиря; єпископ Львівський і Галицький Філарет; єпископ Фастівський Даміан, вікарій Київської Митрополії, намісник Свято-Введенського чоловічого монастиря м. Києва; єпископ Арцизський Віктор, вікарій Одеської єпархії, намісник Свято-Іллінського чоловічого монастиря м. Одеси; ігуменя Стефана (Бандура), настоятелька Зимненського Святогірського жіночого монастиря; протоієрей Василій Яковчук, секретар Комісії по канонізації святих Київської єпархії, викладач Київської духовної академії і семінарії; протодиякон Василій Марущак, клірик Сімферопольської єпархії (Журнал № 34).

***

Відповідно до рапорту митрополита Харківського і Богодухівського Онуфрія, на посаду настоятельки Свято-Архістратиго-Михайлівського жіночого монастиря Харківської єпархії (м. Лозова Харківської області) призначено монахиню Євфимію (Дасарову) з возведенням її в сан ігумені та возложенням наперсного хреста за посадою (Журнал № 35).

***

Заслухавши рапорт митрополита Білоцерківського і Богуславського Августина, голови Синодального відділу УПЦ із взаємодії зі Збройними силами та іншими військовими формуваннями України, Синод ухвалив встановити день пам’яті Собору всіх святих воїнів — у неділю після Воздвиження Хреста Господнього.

Відповідні зміни до Церковного календаря Української Православної Церкви доручено внести Календарній комісії (Журнал № 36).

***

Згідно з поданням архієпископа Ніжинського і Прилуцького Іринея, з посади намісника (ігумена) Свято-Миколаївського Пустельно-Рихлівського чоловічого монастиря (с. Рихли Коропського району Чернігівської області) звільнено архімандрита Гурія (Фірова). Ієромонаха Єлисея (Ткаченка) призначено на посаду з возведенням у сан архімандрита (Журнал № 37).

***

Відповідно до рапорту архієпископа Сєверодонецького і Старобільського Никодима, на посаду намісника (ігумена) Свято-Сергієвського чоловічого монастиря Сєверодонецької єпархії (м. Кремінна Луганської області) призначено архімандрита Матфея (Крохмаля) (Журнал № 38).

***

На подання єпископа Івано-Франківського і Коломийського Тихона, з посади намісника Свято-Михайлівського Угорницького монастиря Івано-Франківської єпархії (с. Баб’янка Коломийського району Івано-Франківської області) звільнено архімандрита Діонісія (Федорова). Настоятелем (священноархімандритом) вищевказаного монастиря призначено єпископа Івано-Франківського і Коломийського Тихона (Журнал № 39).

***

У межах Київської єпархії встановлено святкування на честь ікони Божої Матері «Пристанище» у день Похвали Пресвятої Богородиці (Субота Акафіста) (Журнал № 40).

***

Святкування на честь Зіновинської ікони Божої Матері встановлено у вівторок першої седмиці після П’ятдесятниці з внесенням до Церковного календаря Української Православної Церкви (Журнал № 41).

***

Святкування на честь Писарівської ікони Божої Матері встановлено 24 червня / 7 липня (старий / новий стиль) з внесенням до Церковного календаря Української Православної Церкви (Журнал № 42).

***

Святкування на честь Вінницько-Рожецької ікони Божої Матері встановлено 25 серпня / 7 вересня (старий / новий стиль) з внесенням до Церковного календаря Української Православної Церкви (Журнал № 43).

***

Відповідно до рапорту архієпископа Сумського і Охтирського Євлогія, Сумське пастирсько-богословське духовне училище реорганізовано в Сумську духовну семінарію.
Ректором Сумської духовної семінарії призначено архієпископа Сумського і Охтирського Євлогія (Журнал № 44).

***

Засновано низку нових монастирів УПЦ (Журнал № 45):

1. Жіночий монастир на честь ікони Божої Матері «Услишательниця» Київської єпархії на місці Свято-Миколаївської парафії (с. Фасова Макарівського району Київської області).

2. Покровський скит Успенського Одеського чоловічого монастиря Одеської єпархії (с. Маринівка Біляївського району Одеської області).

3. В Успенському жіночому монастирі Хустської єпархії (с. Угля Тячівського району Закарпатської області) змінено назву та прийнято в новій редакції Статут. Монахиню Сергію (Немеш) призначено на посаду настоятельки з возведенням її в сан ігумені та возложенням наперсного хреста за посадою.

4. Жіночий монастир на честь Cвятого Архістратига Михаїла Тульчинської єпархії на місці парафії на честь Святого Архістратига Божого Михаїла (смт Чечельник Чечельницького району Вінницької області). На посаду настоятельки призначено насельницю Покровського жіночого монастиря м. Києва монахиню Серафиму (Смагло) з возведенням її в сан ігумені та возложенням наперсного хреста за посадою.

5. Прийнято Статут Свято-Пантелеімонівського жіночого монастиря Уманської єпархії (с. Хижня Жашківського району Черкаської області).

6. Чоловічий монастир на честь преподобного Серафима Саровського Чернівецько-Буковинської єпархії (с. Іспас Вижницького району Чернівецької області). На посаду намісника (ігумена) призначено архімандрита Даниїла (Калинича).

***

На посаду настоятельки Покровського жіночого монастиря Чернівецько-Буковинської єпархії (с. Молодія Глибоцького району Чернівецької області) призначено монахиню Кіру (Гудиму) з возведенням її в сан ігумені та возложенням наперсного хреста за посадою (Журнал № 46).

***

Блаженніший Митрополит Онуфрій представив на розгляд Синоду інформацію про покаянний лист, що надійшов на ім’я Предстоятеля Української Православної Церкви від Лукіяника Валентина Борисовича щодо його повернення у спілкування з Українською Православною Церквою.

Рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви від 28 червня 2011 року (журнал №56) діяльність В.Б. Лукіяника визнана антицерковною, деструктивною і такою, що вносить смуту в церковне і суспільне життя.

За порушення 31 і 55 Правил святих Апостолів, 8 Правила ІV Вселенського Собору, 64 Правила VІ Вселенського Собору В.Б. Лукіяник відлучений від церковного спілкування до принесення щирого публічного покаяння.

Враховуючи щире публічне покаяння Лукіяника Валентина Борисовича, Священний Синод УПЦ ухвалив повернути його у спілкування з Українською Православною Церквою (Журнал № 47).

***

Призначено вікарного єпископа Полтавської єпархії.

Єпископом Новосанжарським, вікарієм Полтавської єпархії, обрано архімандрита Веніаміна (Погребного), клірика Полтавської єпархії (Журнал № 48).

***

Також призначено вікарного єпископа Одеської єпархії.

Єпископом Болградським, вікарієм Одеської єпархії, обрано архімандрита Сергія (Михайленка), клірика Одеської єпархії (Журнал № 49).

За матеріалами Офіційного сайту УПЦ

Священний Синод УПЦ

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2737

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар