Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Священики з України взяли участь в освяченні храму на честь сербського святого в Польщі

Версия для печатиВерсия для печати
06 липня 2015 | Події

Днями в рамках проведення фестивалю сербської культури у місті Білосток Республіки Польща освятили перший поза межами Сербської Православної Церкви храм в ім’я новопрославленого угодника Божого і проповідника віри Христової святителя Миколая Сербського.

Чин освячення храму і першу Божественну літургію очолили архієпископ Білостоцько-Гданський Яків, єпископ Вальєвський Мілутін (Сербська Православна Церква)  та вікарій Білостоцької єпархії ППЦ єпископ Григорій.

З благословення керуючого Волинською єпархією УПЦ участь у богослужінні на запрошення настоятеля парафії протоієрея Марека Вавринюка взяли голова інформаційно-просвітницького відділу протоієрей Валентин Марчук та протодиякон Ігор Савієвський.

Також  за богослужінням молився клірик Володимир-Волинської єпархії УПЦ благочинний Голобської округи ієромонах Нифонт (Омельчук).

Отець Валентин подякував архіпастирям за молитви за мир в Україні і подарував для парафії факсимільні видання єпархії: Луцьке Євангеліє та луцький Псалтир 14-го століття. Також священики подарували напрестольний хрест та богослужбове начиння для новоосвяченого храму.

Єпископ Вальєвський Мілутін у своєму слові зауважив, що освячення у Білостоці православного храму в ім’я великого сербського подвижника святителя Миколая Сербського є особливим виявом Божої милості. Владика Мілутін наголосив на важливості цієї події в історії та для майбутнього православних вірних Сербії та Польщі.

«Дорогі брати і сестри,  дозвольте переказати вам благословення і вітання від нашого Святішого Патріарха Іринея і вітання від усього нашого сербського народу. Нехай береже вас Господь молитвами цього дивного угодника Божого», ― сказав владика.

Новоосвячений храм святителя Миколая Сербського у Білостоці був розписаний сербськими майстрами.

Богослужіння відбувалось і  сербською мовою, його прикрасив спів чоловічого хору під керівництвом протодиякона Володимира Руменія.

Участь у церковному торжестві взяли представник новобраного президента Польщі, члени польського парламенту та місцевої влади міста Білосток. Також були присутні представники Посольства Республіки Сербія у Республіці Польща.

За матеріалами сайту Волинської єпархії

Волинська єпархія
Володимир-Волинська єпархія
протоієрей Валентин Марчук
свт. Миколай Сербський (1956)

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2584

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар