Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Священики Волинської єпархії допомагатимуть рятувальникам, які гасять пожежі у лісах та на торфовищах

Версия для печатиВерсия для печати
25 серпня 2015 | Церква і держава

Православна Церква завжди благословляла подвиг і нелегке служіння людей, які присвятили себе професії рятувальника.

З благословення митрополита Волинського і Луцького Ніфонта 21 серпня відбулась зустріч секретаря та речника Волинської єпархії протоієреїв Миколая Бондарука і Валентина Марчука з начальником управління ДСНС України у Волинській області Володимиром Грушовінчуком.

В ході бесіди обговорювались питання співпраці Волинської єпархії з управлінням ДСНС у Волинській області. Зокрема, з благословення владики Ніфонта, священики тих благочинь, на території яких нині мають місце пожежі на торфовищах та у лісах, опікуватимуться пожежниками, які у нелегких умовах приборкують там вогняну стихію. Батюшки допомагатимуть рятувальникам продуктами харчування, питною водою і, звісно, молитовною підтримкою.

«Ці пожежі завдають великої шкоди здоров’ю, вогонь загрожує розповсюдитись на лісові масиви та населені пункти, — звернувся до священнослужителів Володимир Грушовінчук. — Для гасіння цих пожеж залучені значні матеріальні ресурси, уже декілька тижнів приборкання вогню здійснюють майже півсотні рятувальників та працівників інших установ, допомагає свідоме населення. Прикро, що причиною загорань стало, швидше за все, необережне поводження з вогнем самим ж мешканців цих сіл, або і зумисне спалювання ними стерні та післяжнивних залишків. Тому необхідно об’єднати наші зусилля задля життя», — зазначив головний рятувальник краю.

Священнослужителі Волинської єпархії пообіцяли всебічну підтримку працівникам служби порятунку «101» у справі гасіння пожеж.

Найближчої неділі (а потім і щотижня) настоятелі храмів проведуть серед парафіян роз’яснення небезпеки порушення правил пожежної безпеки і закликатимуть громадян не чинити наруги на природою, берегти життя і здоров’я, а також створені Богом блага.

ЗВЕРНЕННЯ ДО ГРОМАДЯН
щодо обережного поводження з вогнем в побуті, в місцях збирання врожаю, недопущення спалювання сухої рослинності, післяжнивних залишків і розведення багать в лісах та на торф’яниках

Через суху і спекотну погоду на Волині встановився надзвичайно високий рівень пожежної небезпеки, склалася вкрай напружена ситуація з пожежами в екосистемах. За останній час виникло 9 пожеж на зернових полях, під час яких вогонь знищив посіви хліба на площі понад 30 га. Також зареєстровано майже півсотні пожеж на торф’яниках загальною площею понад 133 га, більше 70 пожежі в лісових масивах на площі 125 га, стільки ж загорань сухої трави.
Як засвідчили факти, 99% цих пожеж виникли з вини громадян, які навмисно спалювали післяжнивні залишки або розпалювали багаття на торф’яниках і в лісах.

Дуже часто необережність, легковажне ставлення до простих правил безпеки має трагічні наслідки. У двох випадках під час спалювання стерні господарі зазнали термічних опіків і потрапили в лікарню, а у більше, аніж десяти випадках, вогонь загорання сухої трави перекидався із присадибної ділянки на господарські споруди і житлові будинки. Вогняна стихія безжалісна, вона знищує все на своєму шляху: будь-то будинок, споруда, ліс чи зернове поле. Але, напевно, не можна знайти кари страшнішої, ніж смерть людини.

Трапляються випадки, коли через безпечне поводження з вогнем в побуті під час пожежі в житловому будинку гине двоє чи троє членів родини. Такі трагедії не повинні повторюватися.

Берегти не тільки своє життя, а й життя оточуючих, а також навколишнє середовище і матеріальні блага від смертельного вогню – такий же святий обов’язок кожного громадянина, як перед рідною матір'ю і дітьми, так перед Богом і Батьківщиною. Адже Спаситель сповістив людству, що земне життя – це сходинка до вічного життя. Віра в це Благовістя дає натхнення людині на земні труди і допомагає їй переборювати життєві труднощі. Син Божий приніс на землю мир, закон любові до ближнього, взаємного служіння одне одному, мирного співжиття. І, напевне, якщо немає тепер повного миру серед людей, то це тому, що не всі виконують заповідей любові, правди і миру або не втілюють їх у життя. Внаслідок цього і виникають різні трагедії, у тому числі пожежі та різного виду надзвичайні ситуації, на яких травмуються або гинуть люди, знищується нажите роками майно.

Церква та пожежно-рятувальна служба прагне не тільки попередити та застерегти, а й зарадити непоправному лиху від вогняної стихії. Звертаємося до Вас, шановні громадяни, дорогі брати і сестри: дотримуйтесь правил пожежної безпеки для власного блага і блага свого ближнього, будьте обережні при користуванні вогнем в домівках, не спалюйте сухої рослинності та стерні на полях, не розводьте багаття на торф’яниках та в лісових масивах. Свято бережіть найвищу цінність, даровану Богом – людське життя!

Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Волинській області

Прес-служба Волинської єпархії

Волинська єпархія
протоієрей Миколай Бондарук
протоієрей Валентин Марчук
пожар

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
1857

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар