Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Прот. Андрій Дудченко: «Довіра собі — це підґрунтя довіри іншим»

Версия для печатиВерсия для печати
03 грудня 2018 | Точка зору

Суспільний скепсис, який може тривати дуже довго, все одно завершується праведною агресією, яку ми спостерігали в Україні вже неодноразово. Останній раз цей суспільний вихор називався Революція гідності.

У новому випуску «Світла» — розмова про кризу довіри в українському суспільстві та про ініціативу «Першого грудня». Тема програми — «Чому суспільство не довіряє владі?».

Гість студії – лектор Відкритого православного університету прот. Андрій Дудченко.

Любов і справедливість... Як любити в ситуації, коли справедливість не гарантована?

Любити заповідано нам всіх. Любов – це така річ, яка не може нікого примусити до любові, можна тільки закликати.

Справедливість – це якраз інша категорія. Справедливість має бути забезпечена. А любов – це вільний рух людини.

Як любити, коли немає справедливості? Загалом у нас є великий брак тієї справедливості. Але чи існували колись в історії людства суспільства, де 100% була справедливість. Думаю, що ні.

Ідеал в теорії про «золоту добу», яку комусь хочеться бачити в одній епосі, комусь — в іншій, — це наші міфи, це наші уяви. Але загалом, ні в часи біблійних пророків, ні в часи земного життя Ісуса Христа, на в часи ранньої церкви, ні в часи середньовічної церкви, ні пізніше її не було. Навіть сьогодні в розвинених країнах Західної Європи, якщо почитати їхню пресу, вони також викривають своїх корупціонерів, кажуть про свої ситуації несправедливості і т.д.

Тож, не треба очікувати, що буде ззовні якась 100% справедливість, щоб належним чином робити свою власну справу, зокрема, особисто любити інших людей. Ні. Це особисті процеси, які мають відбуватися незалежно від того, що є зовні нас, я так вважаю. Бо заповіді Божі кличуть нас ставитися до інших людей так, як би ми хотіли, щоб ставилися до нас, — говорить Господь в Євангелії, — і не робити іншим того, чого не хочеш собі. З цього треба починати.

Коли ми говоримо про кризу довіри, то хотів би зауважити, що це починається з кожного особисто. Тому що якщо я поставлю питання собі: а чи можна мені довіряти? Як професіоналу своєї справи, як батьку чи матері, як другу чи приятелю по відношенню до інших – чи я є таким, що мені можна довіряти? Якщо людина викладається на 100% у своїй справі, такого самого вона очікує й від інших. І тоді, якщо я знаю, що можу довіряти собі, це підґрунтя того, що я буду довіряти і чекати того, що іншим можна довіряти.

Дивіться повний запис програми від 1 грудня 2018 р.:

УСІ ВИПУСКИ ТЕЛЕПРОГРАМИ «СВІТЛО» ДОСТУПНІ НА САЙТІ КАНАЛУ UA: ПЕРШИЙ

Протоієрей Андрій Дудченко
телепрограма «Світло»

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
1902

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар