Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

«Милостиня має бути з розсудом» — прот. Андрій Дудченко

Версия для печатиВерсия для печати

День Святого Миколая – це той день, коли кожен із нас може проявити свою увагу до іншого. В ці дні активізуються різні благодійні ініціативи, щоб допомогти один одному. Але у програмі «Світло», що на UA: Перший, ширша розмова — не тільки про святкову ніч напередодні дня Святого Миколая, а і загалом про те, наскільки українці готові допомагати один одному.

Тема програми: «Добро – діє!».

прот. Андрій Дудченко

Гість студії – лектор Відкритого православного університету прот. Андрій Дудченко.

Чи не є це фарисейством, що благодійність не може бути спрямована на солдатів, які виконують свою роботу?

Це не є фарисейство. Бо що таке фарисейство? Фарисейство, по Євангелію, – це така ситуація, коли людина робить певну чесноту, певне добро, виконує закон для того, щоб показатися перед людьми праведним. Тобто, виконує це зовнішньо. Як каже в Євангелії Господь, що ці люди отримують свою винагороду тут, від людей, а серце їх насправді далеко стоїть від того.

Тож, питання мотивації, чому людина робить ту чи іншу пожертву – чи це вона робить дійсно від серця, чи вона робить це для того, аби десь звітувати, поставити це на свій сайт і т.д. Хоча, звісно, тут може бути і одне, і друге. Буває, часом, що коли ми дізнаємося, що хтось робить пожертви, це спонукає й інших долучатися до цієї справи. Тому тут треба бути обережним.

Одночасно, коли ми читаємо в Євангелії такі заклики: «Господи, дай тому, хто просить у Тебе», треба пам’ятати, що благодійність – одна з невід’ємних рис християнства з апостольських часів. Підтримка слабких, підтримка немічних – є однією з християнських рис. Водночас в ранньохристиянській пам’ятці Дідахе, є дуже важливий вислів: нехай милостиня запотіє в твоїй долоні, перш, ніж дізнаєшся, кому ти її даєш.

Тобто, милостиня має бути з розсудом, щоб не заохочувати жебрацтво, як стиль життя, не підтримувати певні злочини, які можуть на цьому відбуватися. Тому якщо йдеться не про гривню-дві, а про серйозні речі, то дійсно треба жертвувати тим, кого знаєш, або кому особисто довіряєш.

Дивіться повний запис програми від 19 грудня 2018 р.:

УСІ ВИПУСКИ ТЕЛЕПРОГРАМИ «СВІТЛО» ДОСТУПНІ НА САЙТІ КАНАЛУ UA: ПЕРШИЙ

Протоієрей Андрій Дудченко
телепрограма «Світло»
Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
3972

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар