Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

«Світло» — про безхатченків

Версия для печатиВерсия для печати

Скільки їх загалом в Україні – не відомо. Співчуття до них – швидко поглинає відраза. І побоювання: раптом, волоцюги? Для них приниження людської гідності починається з трагічних обставин – втрати домівки. Щоб згодом помножитись – на життя просто неба і жалюгідні поодинокі подачки…

Про безхатченків – дивіться у черговому випуску програми «Світло».

 

Гість студії – прот. Богдан Огульчанський, науковий секретар Відкритого Православного Університету Святої Софії-Премудрості:

Коли ми, як віруючі люди, запитаємо себе, як наблизитись ближче всього до Христа, є дуже проста відповідь – відома притча про страшний суд. У ній Господь каже, що там, де є, хворі, там, де є немічні, там, де є той, хто потрапив у тюрму, хто є голодний, нещасний, Я там є.

Мушу сказати, що у монастирях традиція підтримки бездомних існувала завжди. На жаль, в нашій східно-християнській традиції вона не дала рецепту, тих форм, які б суттєво вирішували проблему. Тобто, ці люди дійсно завжди є, завжди будуть.

І, з одного боку, це необхідно для суспільства. Бо християнське суспільство – це суспільство, яке приймає і цінує людей хворих, нещасних, бідних… Ці люди вразливі більшою мірою.

З іншого, чим більше суспільство стає людянішим і гуманнішим, тим більше воно цінує реальні зусилля.

Тому мені хотілося б, щоб ми у пострадянський період, в якому досі перебуваємо, оцінили стратегію вирішення цих проблем. Тобто, стратегію соціалізації. Хоча від цієї проблеми позбавитися ми не зможемо, такі люди завжди будуть.

УСІ ВИПУСКИ ТЕЛЕПРОГРАМИ «СВІТЛО» ДОСТУПНІ НА САЙТІ КАНАЛУ UA: ПЕРШИЙ

Протоієрей Богдан Огульчанський
телепрограма «Світло»

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2467

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар