Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Прот. Георгій Коваленко: «Інформація, як і їжа: може бути корисною і не корисною»

Версия для печатиВерсия для печати
11 грудня 2018 | Точка зору

Будь яка свобода завжди має певні межі. Особливо свобода слова, особливо в часи військової та інформаційної агресії, яку чинить стосовно України Російська федерація. Особливо в часи, коли одним з найпопулярніших слів визнають слово «постправда».

Про межі свободи слова, про фейки і постправду в українських медіа, про те, чи можемо ми жертвувати свободою слова для збереження країни? — розмірковували у цьому випуску «Світла». Тема програми — «Свобода слова чи постправда?».

Гість студії – ректор ВПУ прот. Георгій Коваленко про те, чи має бути кожен журналіст пропагандистом України і української влади. Чи має право така думка на існування?

Мені здається, що пропаганді, особливо коли за пропагандою більш потужний майновий і грошовий ресурс стоїть, можна протиставити не іншу пропаганду, меншої якості і з меншим ресурсом, бо це програш. Треба непропорційна відповідь – правда.

У нас є в заголовку програми — «свобода слова», тут пролунало про медіаграмотність. Дійсно, ця медіаграмотність потрібна не тільки дітям, які потім виростуть. Насправді ця медіаграмотність потрібна дорослим вже сьогодні.

Бо дитина вже сьогодні дуже класні курси слухає в університеті, їй розповідають, як все має бути ідеально. А потім вона приходить на роботу в колектив, їй кажуть: так, забув все, що тобі розповідали, я тебе навчу жити. Тому ця медіаграмотність має бути в масштабах суспільства.

З іншого боку, якщо Україна, як держава, як суспільство, як народ виходить в світовий простір, дуже важливо розуміти ці найкращі стандарти, які є в світі. І ці медіа, і ці журналісти так само мають прийти в наш простір.

... Знаєте, в цьому житті є певні цінності. І коли ми говоримо про свободу, про правду, про життя. Тобто, є речі, які насправді треба плекати і в собі, і довкола.

В цьому сенсі є і відповідальність на споживачі. Інформація, як і їжа, може бути корисною і не корисною, вона може бути пісною і не пісною. І людина має навчитися: та, яка споживає інформацію – споживати її у певний спосіб,  і та, яка її виробляє, — так само.

Дивіться запис програми від 8 грудня 2018 р.:

УСІ ВИПУСКИ ТЕЛЕПРОГРАМИ «СВІТЛО» ДОСТУПНІ НА САЙТІ КАНАЛУ UA: ПЕРШИЙ

Протоиерей Георгий Коваленко
телепрограма «Світло»
Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2204

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар