Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Політика має стати високим мистецтвом гри за правилами

Версия для печатиВерсия для печати
06 листопада 2018 | Актуальний коментар

Політична передвиборча президентська кампанія ще не розпочалася, але її старт ми вже можемо бачити, як на вулицях, так і на телебаченні і в інтернеті.

У програмі «Світло» говорили про те, чи можлива історія, коли політичні перегони, політична дискусія, яка візьме на озброєння брудні інструменти, розшарує українське суспільство наступного, 2019 року, коли нас чекають президентські і парламентські вибори. А також, яким є рівень політичної дискусії в Україні? Як зробити так, щоб політика перестала бути брудною справою та чи є «чорний» піар узагалі?

Тема випуску — «Політичний піар: чим брудніше, тим краще?»

Що робити тим, хто не хоче обзивати один одного козлами і зозулями, але хоче донести свої ідеї до людей? — відповідає ректор ВПУ прот. Георгій Коваленко:

Насправді у нас є інституції й механізми громадянського суспільства. Вони вже існують в Україні. І є люди, які мають суспільну довіру.

З іншого боку, у мене був досвід: декілька місяців тому ми зі студентами Відкритого православного університету були в Німеччині в Мюнсетрському університеті, де німці й українці обговорювали якраз суспільно-політичні, церковно-державні й інші питання.

І от перед одним обговоренням німецький професор сказав: «Так, я пояснюю і для німців, і для українців. Якщо в Україні ти християнин, то ти політикою не займаєшся. Якщо ти християнин в Німеччині, ти займаєшся політикою, тому що політика це жертовна справа. Ти маєш відмовитися від багатьох можливостей, ти маєш бути чесним, порядним, прозорим. Тому ви одразу маєте розуміти, що християнська демократія тут можлива, а тут – неможлива, бо інша історія».

Так от, питання в тому, як зробити так, щоб політика перестала бути брудною справою.

У нас це називається «політична боротьба». А давайте змінимо слово і будемо говорити «політична гра». Гра ведеться по правилах.

Більше того, що таке політика у нас? Ніхто навіть не занурюється в етимологію слова. Це мистецтво управління полісом — містом. Якщо це мистецтво, а не просто володіння чи розпил чогось, то тут мають бути певні митці.

В нас, на жаль, я не хочу порівнювати, але крутиться на язиці певний тип мистецтва, з яким це можна порівняти. Хотілося, щоб це було більш високим мистецтвом і в нього грали за правилами.

Чи з’явиться у нас завдяки громадянському суспільству запит на чесну політику і чесну працю – це питання до всіх нас.

Дивіться запис програми «Світло» від 3 листопада прямо зараз:

УСІ ВИПУСКИ ТЕЛЕПРОГРАМИ «СВІТЛО» ДОСТУПНІ НА САЙТІ КАНАЛУ UA: ПЕРШИЙ

Протоиерей Георгий Коваленко
Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості
телепрограма «Світло»

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
1236

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар