Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

СУМИ. Архієпископ Євлогій звернувся до обласної влади та силових структур з проханням не допустити ескалації протистояння на релігійному ґрунті

Версия для печатиВерсия для печати
26 вересня 2014 | Коментарі

Керуючий Сумською єпархією Української Православної Церкви архієпископ Сумський і Охтирський Євлогій направив звернення до в.о. голови Сумської обласної державної адміністрації Чернявського Віктора Івановича, в якому висловив стурбованість щодо зростання суспільної напруги, яку штучно створюють деякі представники громадських та політичних організацій області у сфері міжконфесійних відносин.

Зокрема, владика проінформував очільника області про нещодавні події, що відбувалися в сквері біля пам’ятника Т.Г.Шевченка, який знаходиться у безпосередній близькості від Спасо-Преображенського кафедрального собору. 20 вересня там проходили масові заходи, які проводили громадсько-політичні організації. Під час виступів учасників цих заходів лунали безпідставні звинувачення антицерковного характеру та заклики до насильства по відношенню до віруючих, храмів та церковного майна. Співробітники міліції, які були присутні на заході, ніяк не реагували на екстремістські дії зазначених учасників, в той же час активно протидіяли спробам окремих сумчан висловлювати своє обурення з приводу почутого.

Читайте також: СУМИ. Антицерковні та екстремістські заклики лунали на мітингу неподалік від кафедрального собору

В листі констатується, що незважаючи на активну участь Сумської єпархії Української Православної Церкви у громадському житті Сумської області та держави в цілому, окремі політичні сили постійно намагаються штучно створити конфліктну ситуацію, безпідставно звинувачуючи православних віруючих у «не патріотизмі», ображаючи їхні релігійні почуття та людську гідність. Православних жителів Сумщини наполегливо «призначають» ворогами лише за їх приналежність до Православ’я.

Такі дії викликають справедливе обурення православних жителів Сумщини. Вони розцінюють їх як порушення своїх законних прав і свобод. Люди налаштовані рішуче протистояти спробам захопленням храмів та будь-яких зазіхань на їх законні права та свободи, на приниження їх людської гідності з релігійних мотивів.

Копії звернення архієпископа Євлогія до в.о. губернатора Сумської області Чернявського В.І. було направлено керівникам силових структур Сумської області: начальнику Управління СБУ Іванюку В.О., прокурору Петрову В.Г., начальнику УМВС Річкалю А.Я.

З текстом звернення можна ознайомитися за посиланням.

За матеріалами сайту Сумської єпархії

ЄВЛОГІЙ (Гутченко), архієпископ Сумський і Охтирський
Сумська єпархія
Ситуация в Сумах

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2279

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар