Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Субота, 14 березня: поминаємо померлих, згадуємо перше явлення Богородиці прп.Іоні та подвиг прмчц.Євдокії

Версия для печатиВерсия для печати

У суботу 3-го тижня Великого посту православний календар згадує святих Антоніну, Євдокію, Івана, Василя, Петра та Олександра. Вітаємо усіх християн, які носять ці імена, з Днем ангела!

***

Цієї суботи звершується чергове Великопісне поминання усіх наших одвіку спочилих близьких.

Коли людини вже немає поряд, але в серці залишається любов до неї та бажання чимось їй допомогти, найдієвішими нашими засобами є добрі справи і молитва.

Поминальна молитва від о.Миколая Лисенка:

Господи! Упокой в Твоїх світлих оселях усіх наших предків ― від Адама і донині…

Особливо просимо Тебе, Господи, за тих, хто невинно загинув, поклавши в наші дні своє життя за ближніх, за Україну, за торжество Твоєї Святої Правди!

Пом’яни, Господи, усіх, хто не забув Твоє Святе Ім’я та до останнього подиху залишився справжньою людиною і християнином.

Прости їм, Боже, усі їхні гріхи ― вільні й невільні, заспокой їх Твоєю любов’ю і милосердям та даруй їм Царство Небесне!

Амінь!

Також можна подати адресну милостиню із проханням молитви про спочилого. Прообразом такої милостині є панахида.

***

У цю суботу згадується перше явлення преподобному Іоні Київському Пресвятої Богородиці ― свято, яке завжди молитовно відзначається в Київському Свято-Троїцькому Іонинському монастирі.

1-го (14-го за новим стилем) березня 1861 року з ганку своєї монастирської келії старець Іона побачив нагорі сяйво і пожежу.

Він побіг рятувати ченців Іларіона і Гавриїла, які там жили. Але наблизившись, помітив, що полум’я, яке охопило братський курінь, не завдавало жодних руйнувань. Келія стояла неушкодженою, а поруч у стовпі вогню отець Іона побачив Божу Матір із сонмом святих.

Богородиця торкнулася його голови й сповістила, що прийшла відвідати це місце, обране Її Сином.

«Моя благодать навіки буде тут. Невідступно відвідуватиму це місце, і багато хто тут врятується. Чимало людей прийдуть до цієї обителі, ти їх усіх прийми, нікого не зневажай — усі чада Божі».

Після цих слів Божа Матір відступила і стала невидимою, а на снігу залишилися сліди Її пречистих стоп.

Так Сама Богородиця обрала свого угодника преподобного Іону для прославлення місця, де згодом збудували Свято-Троїцький Іонинський монастир. Він став одним із духовних центрів не лише межі XIX-XX ст.,  а й у наш час.

***

Цього дня звершується й пам'ять святої Євдокії ― преподобномучениці ІІ століття.

Євдокія була самарянкою за народженням. Мешкала вона в Іліополі Фінікійському в часи імператора Траяна.

Від Бога Євдокія мала дар надзвичайної вроди, але застосувала його на розпусне життя, торгуючи собою та поступово занурюючись у прірву гріха.

З часом вона накопичила величезний статок ― чоловіки приїздили до неї навіть із далеких країн.

Та одного дня вона «випадково» почула читання Євангельської оповіді про друге пришестя Христа та про Страшний Суд. Несподівано Євдокія відчула докори сумління ― її душа прокинулась, і колишня куртизанка прийняла Святе Хрещення, роздала багатство бідним та розпочала чернече життя в одній з обителей.

Багато років тривав її подвиг молитви, постування та служіння ближнім. Згодом вона досягла такої духовної досконалості, що хворі зцілювалися за її молитвами, а інші подвижники шукали її наставництва.

Зрештою, після 56 років життя у Христі, Євдокію було схоплено за розповсюдження християнства. На неї звели наклеп у чаклунстві та без судового розгляду стратили, відтявши голову.

Таким чином свята удостоїлась від Бога потрійної слави ― за добрі справи, за чернечі подвиги та за мученицьку смерть заради Христа.

Про святу преподобномученицю Євдокію СЛУХАЙТЕ у радіокалендарі від о.Миколая Лисенка.

Великий піст  ― час зазирнути у власну душу, і, очистивши її подвигом постування, відновити до свята Великодня в первозданній красі. Бо з красою людської душі, як казав Макарій Великий, не зрівняється краса усього світу.

Троїцький Іонинський чоловічий монастир (Київська єпархія)
протодиякон Микола Лисенко
поминання померлих
поминание усопших
Великий пост
як правильно поминати померлих

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
3930

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар