Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Спільна молитва на 29 листопада

Версия для печатиВерсия для печати

Господи! Пом’яни душі всіх безвинно загиблих від Голодомору та інших репресій, закатованих та вбитих братів і сестер наших. Подаруй вічний спокій у Твоїх Світлих Оселях тим, хто пройшов через страшні душевні муки, спостерігаючи за стражданнями власних дітей. Упокой, Боже, усіх жертв Голодоморів і репресій в оселях з праведними. Прийми, Боже, їхній біль і сльози, пролиті з вірою в Тебе, як мучеництво. Святими молитвами загиблих та пам’яттю про них очисти, Господи, нас сьогодні від усілякої байдужості і жорстокосердя, ненависті та нетерпимості. І нехай, Боже, милістю Твоєю подібна біда на нашій землі ніколи не повториться знову, Амінь

Голодомор

...Ми часто розподіляємо людей на «чужих» і «своїх». У післяжовтневому Радянському Союзі за цим розділенням визначали долі мільйонів людей – кого за грати, кого до розстрілу, а кого — на страшну смерть від голоду. Саме їхню пам’ять ми вшановуємо кожної четвертої суботи листопада. Найстрашніше те, що злочин робився руками звичайних людей – сусідів, колег по роботі, односельчан – тих, хто був поруч. Хтось відбирав хліб, а хтось бачив та мовчав.

Сьогодні ми всі мусимо зупинитися та проявити милосердя. Вшанувати загиблих молитвою. Нагодувати голодного на спомин про їхні душі. А ще – замислитись: чи розділяє усіх нас за якимись критеріями Господь Бог? Хто «свій» та «чужий» в Його очах?  Хто заслуговує на співчуття та допомогу?

Саме про це йдеться в недільному Євангелії. І хоча здається, що моральний закон любові до ближнього висловлений задовго до приходу на землю Господа Іісуса Христа, саме Спаситель доносить його до глибин людського серця в знаменитій притчі про доброго самарянина.

Голодомор

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
3259

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар