Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

У день першої зустрічі з Блаженнішим я отримав пророцтво, пов’язане з його смертю...

Версия для печатиВерсия для печати

Сьогодні, 23 листопада 2015 року, виповнилося б 80 років Блаженнішому Митрополиту Володимиру (Сабодану).

Багато людей будуть згадувати і розповідати про нього. Не буду оригінальним і запропоную власну історію першої зустрічі, під час якої був натяк і на день прощання з Блаженнішим.

Було це на Трійцю 1993-го. Ми, троє друзів-студентів філософського факультету Київського університету, за традицією, прийшли на велике свято в Лавру. Один із нас готувався до іспиту під деревом на оглядовому майданчику за Трапезним храмом. Другий малював (до речі, про пророчий зміст цього малюнку, який зберігся в мене і до цього дня, я розповім пізніше). А я пішов у храм і вперше потрапив на богослужіння, яке звершував Блаженніший Митрополит Володимир.

На той час паралельно з університетом я вже навчався в семінарії, викладав «Історію релігій» у школі, збирав церковну бібліотеку і чув багато різних проповідників. Але та проповідь мене надзвичайно вразила: вона була проста і водночас глибока. Її слова давали привід для роздумів студентові і при цьому торкалися серця старенької бабусі, яка стояла поруч у переповненому храмі. До того ж тоді хвороба ще не скувала рухів Блаженнішого, і перед нами на амвоні стояв яскравий і емоційний проповідник, який говорив мудрі речі простою мовою.

Це була проповідь про Блаженного Августина, який ходив берегом моря, розмірковуючи про таїну Святої Трійці – одну з найглибших і незбагненних богословських таємниць Християнства. І ось він побачив хлопчика, який викопав ямку і носив до неї воду, що набирав у морі. «Що ти робиш?» – запитав його Августин. «Намагаюся вичерпати море», – відповів хлопчик. «Але це неможливо!» – вигукнув філософ. «Так само неможливо вичерпати таїну Святої Трійці», – відповів юнак, і Августин зрозумів, що це ангел, через якого Бог дає йому просту відповідь на складне запитання. А ще це називають апофатичним (негативним, заперечним) богослов'ям.

Мій товариш подарував мені свій малюнок олівцем з видом Дальніх печер Лаври з дзвінницею Різдва-Богородичного храму в центрі композиції і підписом «День Святой Троицы. 6.06.93».

Успенская киево-Печерская Лавра

І тільки в день погребіння Блаженнішого Митрополита Володимира я зрозумів, що в той момент, коли я вперше в житті слухав його проповідь, мій друг намалював місце, де Блаженнішого буде поховано...

***

Наостанок розповім власну таїну спілкування з Блаженнішим Митрополитом Володимиром.

Хтось із журналістів під час інтерв'ю після смерті митрополита запитав мене: «А як він із Вами спілкувався – на "Ви" чи на "ти"?» І я не зміг відповісти, бо ніколи за 20 років знайомства, останні 13 з яких пройшли безпосередньо під його проводом в режимі майже щоденного спілкування (я був його прес-секретарем і речником Церкви), я не звертав уваги на те, звертався митрополит до мене на "Ви" чи на "ти".

Я почав пригадувати, як це було, і зрозумів, що якщо Блаженніший говорив мені "Ви", то це було як "ти", а якщо він звертався до мене на "ти", то це було як на "Ви".

Остаточної відповіді на це запитання я не маю і сьогодні, але, напевно, вона і не потрібна. Це буде мій апофатичний досвід спілкування з ним.

Тому сьогодні, в день 80-річчя Блаженнішого Митрополита Володимира, я не хотів би говорити про нього в минулому часі, бо у Бога немає мертвих, у Бога – всі живі. Многая літа, Блаженніший Владико!

Блог на tsn.uа

***

Про нашого Блаженнішого портал #Отченаш — новий проект о.Георгія Коваленка — радить:

ПОСЛУХАТИ

К 80-летию со Дня рождения... Апостолы Петр и Павел. Проповедь Блаженнейшего + ЕГО голос

Рік без Блаженнішого Митрополита Володимира: спогади про нього — слухайте вже зараз у нашій радіопрограмі

«Блаженнішого НЕ не стало. Тепер він завжди з нами...» — майже ювілейний випуск радіопрограми до 80-річчя від дня народження Митрополита Володимира

ПОДИВИТИСЯ

Музей Блаженнішого Митрополита Володимира вже працює і чекає на відвідувачів

Архіпастир (Блаженніший Митрополит Володимир)

Епоха Митрополита Володимира. 1 серія. "Буває в житті зустріч..."

ПОЧИТАТИ

«Я держал солнце в руках» — Блаженнейший Митрополит Владимир о своей первой встрече с Богом, с молитвой, красотой, болью, надеждой…

Чудо от Блаженнейшего: двухмесячный малыш выжил после остановки сердца

«Жалкую, що мало говорив, як я його люблю», — старший іподиякон про Блаженнішого Митрополита Володимира

До 80-річчя від дня народження покійного Предстоятеля УПЦ. Що потрібно для канонізації Блаженнішого Митрополита Володимира? Протоієрей Георгій Коваленко

Каким необыкновенным он был... О Блаженнейшем Митрополите Владимире рассказывает его земляк, добрый друг и лечащий врач Сергей Александрович Рыков.

Максим Сидоренко. Как служил Блаженнейший — заметки иподьякона

Предстоятель Украинской Православной Церкви глазами его иподьяконов

Блаженнейший Митрополит Владимир: лучшие тексты и фото за 17 лет работы ПвУ

† Блаженніший ВОЛОДИМИР, Митрополит Київський і всієї України
Протоиерей Георгий Коваленко
Блог прот.Георгия Коваленко на сайте ТСН
день рождения Блаженнейшего Митрополита Владимира

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
3874

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар