Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

1 новий єпископ, 2 нові єпархії та 3 монастирі: відбулося засідання Священного Синоду УПЦ

Версия для печатиВерсия для печати
25 вересня 2013 | Події

Сьогодні, 25 вересня, під головуванням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира в Києво-Печерській Лаврі, у Синодальному залі резиденції Предстоятеля, відбулося засідання Священного Синоду Української Православної Церкви.

В УПЦ – дві нові єпархії та новий єпископ

Зокрема під час засідання Синоду УПЦ було прийнято рішення – утворити нову єпархію – Бориспільську, виділивши її зі складу Київської єпархії (журнал № 58).

Зокрема до складу Бориспільської єпархії тепер відходять Баришівський, Бориспільський, Броварський, Вишгородський, Згурівський, Переяслав-Хмельницький та Яготинський райони Київської області.

У складі Київської єпархії –  місто Київ, Васильківський, Бородянський, Іванківський, Києво-Святошинський, Макарівський, Обухівський, Поліський та Фастівський райони Київської області.

Бориспільським і Броварським єпископом призначена Керуючого Бориспільською єпархією митрополита Бориспільського Антонія, звільнивши його з посади вікарія Київської Митрополії.

Читайте на нашому порталі — найкращі інтерв’ю з митрополитом Бориспільським Антонієм

Натомість єпископ Феодосій (Снігірьов) матиме титул «Боярський», а не «Броварський».

Читайте інтерв’ю єпископа Феодосія в рубриці «В гостях у редакції»: Епископ Феодосий (Снигирев): «Чем благочестивей среда мирян, тем больше из нее будет выходить монахов»

Синодом утворено ще одну єпархію – Роменську, виділивши її зі складу Сумської та Конотопської єпархій (журнал № 70).

Так, до складу Роменської єпархії відійшли Буринський, Липоводолинський, Недригайлівський та Роменський райони Сумської області.

Роменським і Буринським архієреєм Священний Синод УПЦ призначив єпископа Ямпільського Іосифа, звільнивши його з посади вікарія Конотопської єпархії.

Архієрей Конотопської єпархії і надалі буде іменуватись  «Конотопський і Глухівський», а архієрей Сумської єпархії – «Сумський і Охтирський».

У сонмі архієреїв – ще один єпископ

***

Також на сьогоднішньому засіданні Синод УПЦ ухвалив призначити вікарним єпископом Одеської єпархії, єпископом Южненським – архімандрита Діодора (Васильчука) (журнал №72), який є намісником Одеського монастиря на честь Іверської ікони Богородиці.

Крим, Сумщина, Херсонщина: 2 нові монастирі та жіночий скит

У Сімферопольській єпархії Синод благословив відкрити чоловічий монастир на честь преподобного Лазаря Муромського (с. Скалисте Бахчисарайського району Автономної Республіки Крим) (журнал №59).

У Конотопській єпархіїжіночий монастир на честь священномученика Харлампія (с. Гамаліївка Шосткинського району Сумської області) (журнал №63).

У Херсонській єпархіїСвято-Миколаївський скит Благовіщенського жіночого монастиря, на місці Свято-Миколаївської парафії (с. Радгоспне Скадовського району Херсонської області) (журнал №69).

Кадрові зміни

Також членами Синоду на посаду настоятельки Свято-Троїцького жіночого монастиря Волинської єпархії (с. Старосілля Маневицького району Волинської області) було вирішено призначити монахиню Софію (Лівик) (журнал №65), настоятелькою Свято-Миколаївського жіночого монастиря Запорізької єпархії (м. Запоріжжя) – монахиню Клеопатру (Музичка) (журнал №67), а настоятелькою Свято-Борисо-Глібського жіночого монастиря Ізюмської єпархії (с. Водяне Зміївського району Харківської області) – монахиню Ангеліну (Нечаєву).

На посаду ж намісника (ігумена) Свято-Покровського Феодосіївського чоловічого монастиря Балтської єпархії (м. Балта Одеської області) призначено архімандрита Андроника (Христофора) (журнал №66).

***

Крім того, Священний Синод УПЦ на цьому засідання ухвалив позбавити священного сану заборонених у священнослужінні клірика Донецької єпархії протоієрея Олександра Юршевського, згідно з 58 правилом святих апостолів (журнал №60), а також кліриків Бердянської єпархії – протоієрея Олега Ніколаєва (журнал №61), на підставі 27, 55 правил святих апостолів, 18 правила IV Вселенського Собору, 34 та 80 правил VI Вселенського Собору, а також 120 правила Номоканону, та протоієрея Сергія Бегашова (журнал №62), на підставі 55, 72 правил святих апостолів, 18 правила IV Вселенського Собору, 2 та 34 правил VI Вселенського Собору та 1 правила свт. Василія Великого.

Київська духовна академія випускатиме магістрів

Рішення відкрити при Київській духовній академії з 2013/2014 навчального року магістратуру з денною та заочною формами навчання (журнал №64) також ухвалив сьогодні Синод УПЦ.

***

Крім того, Синод постановив викликати на наступні засідання Священного Синоду УПЦ митрополита Дніпропетровського і Павлоградського Іринея, архієпископа Білоцерківського і Богуславського Августина та архієпископа Кіровоградського і Новомиргородського Іоасафа (журнал №71).

 Читайте журнали Священного Синоду УПЦ — на офіційному сайті УПЦ.

 

Священний Синод УПЦ

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
4530

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар