Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Сьогодні біля Десятинної церкви було мирно. Лідери ВК «Наступ» запевнили - провокативної інформації більше не буде

Версия для печатиВерсия для печати

Вчора, 28 лютого, у мережі було розповсюджено звернення київського осередку Всеукраїнського комітету «Наступ». ВК «Наступ» звинувачував Десятинний монастир в бажанні захопити землі Десятинного провулку і збирався виступити, щоб цьому перешкодити.

Читайте також: ПРОСИМ МОЛИТВ! В Киеве радикалы угрожают Десятинному монастырю: 1 марта обещали прийти «разобраться»

Тому братія монастиря попросила молитовної підтримки у вірян та закликала усіх бажаючих прийти до храму о 12й 1 березня, щоб відслужити спільний молебен за мир в країні та помолитися про пом'якшення злих сердець. На молитву зібралося більше двох сотень вірян УПЦ.

***

Сьогодні ж, 1 березня, прес-служба Всеукраїнського комітету "НАСТУП" у себе на сайті повідомила, що анонсована вчора головою Київського міського осередку ВК "НАСТУП" Романом Федчуком акція на захист Десятинного провулку не передбачала жодних захоплень чи солового протистояння.

***

Голова ВК "НАСТУП" Роман Секела сьогодні, зокрема, пояснив журналістам та громаді Десятинного монастиря: «В нас на сайті не було жодної інформації про захоплення храму. Перекручено було наше повідомлення, у якому зазначалося, що ми збираємося біля будівництва Київського Патріархату, щоб захистити людей від провокацій».

На запитання прихожанина Десятинного монастиря про те чи може керівник «Наступу» пообіцяти, що надалі від організації не буде виходити таких повідомлень, які можуть викликати різну трактовку, і як наслідок хвилювання вірних Української Православної Церкви, Руслан Секела запевнив: «Наша організація ніколи за її існування (більше 3-х років) ніяких агресивних дій по відношенню до церков не вела. Ми ніколи ніяких дій проти храмів не проводили і в майбутньому цього ніколи не буде. І я обіцяю, що з нашого сайту ніколи такої інформації не буде поширюватися».

***

Тож, о 12й годині біля будмайданчика за адресом пров. Десятинний, 3, зібралось біля сотні людей – представники громади, які виступають проти забудівлі та представники Київського Патріархату. Вони мирно, хоча й з допомогою гучномовців обмінювалися думками.

***

У цей же час перед храмом Десятинного монастиря розпочався молебен за мир в Україні, з читанням акафісту Богородиці «Пом’якшення злих сердець». Очолив богослужіння єпископ Боярський Феодосій, вікарій Київської митрополії. Співслужили владиці священики столичних храмів та братія монастиря у священному сані. Молилося тут в цей день біля двох сотень вірян Української Православної Церкви. Прихожани храму відкликнулися на запрошення братії монастиря. Вірні з інших парафій нашої Церкви, прочитавши в мережі про те, що планується ВК «Наступом» певна акція, прийшли на захист православної святині.

Данило, студент Київських духовних шкіл приїхав, отримавши повідомлення від активістів, які сформувалися в групи, після чергувань біля Києво-Печерської лаври 22-23 лютого.

Після молебну владика Феодосій звернувся зі словом до вірян. Архіпастир зокрема сказав:

«Сьогодні ми зібратися тут, щоб піднести молитви Господу нашому та Його Матері, Пресвятій Богородиці.

Більше тисячі років тому тут був зведений храм в Її ім’я. Божа Матір завжди покровительствувала цьому місцю і ніколи його не полишала, навіть у найстрашніші часи і в роки розрухи.

Непрості часи і сьогодні, здавалося б усім нам своїми молитвами потрібно підтримувати мир і просити у Бога благословення, щедрості та примирення в нашій країні. Так більшість з нас це і робить. І ми усі переживаємо за наших людей, за наше місто, за нашу країну і молимося за те, щоб всі зміни відбулися на краще. Але в той же час з’явилася ця біда, тенденція навіть, – деякі провокатори намагаються посіяти міжрелігійну і міжконфесійну ворожнечу.

Віруючі люди, не залежно від конфесії, регіону проживання чи мови, розуміють, що ні в якому разі сьогодні не можна «запалити цей сірник». Сьогодні час, щоб будувати, а не руйнувати. Але провокатори цього не розуміють, тому нам потрібно увесь цей час бути напоготові. Не тільки для захисту наших святинь, але перш за все посилено молитися Пресвятій Богородиці, Яка здатна дотиком Свого Омофора умиротворити і благодаттю своєю змінити серця тих, хто не усвідомлює цього».

Намісник Десятинного монастиря архімандрит Гедеон теж подякував усім за молитви.

***

До речі, в момент коли віряни поступово почали розходитися, підійшли хлопці з «Восьмої сотні» - представники громади Майдану. Міхнюк Олег, керівник сотні, розповів, що дізнавшись, що існує загроза провокацій, вони підтягнулися на Десятинний провулок, щоб забезпечити порядок. Біля двадцяти чоловіків у камуфляжах, встали посередині між групами, які виниклии біля Десятинного провулка, 3 та храмом. Коли вони побачили, що тут все мирно, то так само тихо, як прийшли, пішли.

На даний момент в храмі залишилися частина прихожан. Про всяк випадок.

Братія монастиря дякує усім за молитви!

ФЕОДОСІЙ (Снігірьов), єпископ Боярський, вікарій Київської Митрополії
Різдва Богородиці Десятинний чоловічий монастир (Київська єпархія)
Руслан Секела
Архимандрит Гедеон (Харон)
Ситуация в Десятинном монастыре

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2610

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар