Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Слово регіонам: Суми

Версия для печатиВерсия для печати
11 квітня 2014 | Редакція | Інтерв’ю

Під час засідання Координаційної ради Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ, що відбулося 9 квітня в Києво-Печерській Лаврі, представники єпархій розповіли про те, як ситуацію в країні сприймають православні парафіяни в регіонах.

Портал «Православіє в Україні» пропонує серію бліц-інтерв’ю священиків, які несуть служіння в інформаційній галузі в найбільш неспокійних нині українських областях. На запитання відповідають представники Дніпропетровської, Донецької, Луганської, Сумської, Харківської та Херсонської областей.

Сумську єпархію представляє протоієрей Георгій Тарабан, секретар та прес-секретар єпархії.

***

Ситуація в Україні — складна та унікальна, і потребує неординарних рішень і консолідації

Отче, яка ситуація нині на Сумщині? Як її сприймають парафіяни?

– Сумська єпархія – частина України, частина Української Православної Церкви. А це означає, що ті проблеми, які нині склалися в суспільстві, переживають і жителі Сумщини, наші парафіяни.

Є розуміння того, що ця ситуація — складна й унікальна. Унікальна в сенсі складностей, а тому потребує неординарних рішень і консолідації — в максимальному значенні цього слова.

Це, по-перше, означає, що архієрей має дбати про свою паству – щоб люди навіть з полярними політичними поглядами знаходили собі місце в храмі. По-друге, це нагадування нам про те, що пастир має бути пастирем – лише в такому випадку і в такому сенсі парафії мають майбутнє. А по-третє, потрібно робити добрі справи – як би наївно чи пафосно це не звучало. Це те чи не єдине, що ми на сьогодні можемо робити.

До прикладу, в Сумській єпархії діє низка доброчинних проектів. Так, на Великдень завершується IV благодійна акція «До Світлого дня — світлі вчинки», під час якої ми збираємо кошти на лікування онкохворих діток.

Друга наша тривога і турбота – це військовослужбовці, які знаходяться у складних умовах, буквально в окопах, у полі. Владика Євлогій видав розпорядження, щоб спільними зусиллями збирати матеріальну допомогу, надавати духовну підтримку тим військовослужбовцям, які в ці дні перебувають на бойовому чергуванні.

Це й є нагальні проблеми, які потребують негайного вирішення. Решта ситуацій, навіть якщо виникають якісь конфлікти, ми не вважаємо визначальними в нашому житті, а лише – тимчасовими непорозуміннями.

Спроби дестабілізувати ситуацію не знайшли підтримки ані в політичних сил, ані серед людей

Що саме під «тимчасовими непорозуміннями» ви маєте на увазі? Нещодавне загострення відносин із «київським патріархатом»?

– У кількісному складі, 60% віруючих Сумщини – наші парафіяни. Тому, навіть враховуючи всі абсолютні цифри, кількість розкольницьких парафій є на Сумщині незначною.

Окрім того, спроби дестабілізувати ситуацію в регіоні, які ми спостерігали, не знайшли підтримки навіть серед тих політичних сил, які нібито могли підтримати «розкольників».

По-друге, провокативні заяви також не знайшли підтримки в наших парафіян, які однозначно висловилися, що будуть захищати свої храми, святині й не дозволять будь-кому чинити дії, спрямовані проти православних парафій.

Важливо було б, аби нас почули…

Слід зауважити, що саме владика Євлогій ініціював спільний круглий стіл в обласній раді, на який були запрошені політичні сили і було запропоновано підписати спільну угоду (вона опублікована на порталі «Православна Сумщина») про те, що храми ніхто захоплювати не буде, що чинити утисків щодо політичних поглядів теж ніхто не буде.

Але, на жаль, так званий архієпископ Мефодій, очільник УПЦ (КП) на Сумщині, не підписав угоди. Це факт. Ми не робимо із цього трагедії, але реально дивимося на речі. До таких питань не можна ставитися нерозважливо.

Тисячі людей, навіть інших конфесій, звершують Молитву про мир, написану владикою Євлогієм

Хотів би згадати про те, що саме єпископ Євлогій написав Молитву про мир в Україні (причому, текст молитви було складено ще 30 листопада). Вона читається за кожним богослужінням.

А в Прощену неділю владика також ініціював молитву про мир за згодою о 21:00, і тисячі людей, навіть інших конфесій, відтоді ставлять собі нагадування на мобільному і звершують соборно цю молитву.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

ЄВЛОГІЙ (Гутченко), архієпископ Сумський і Охтирський
Сумська єпархія
протоієрей Георгій Тарабан
Координаційна рада СІПВ УПЦ
Україна єдина
молитва за мир в Украине

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2912

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар