Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Слово регіонам: Донецьк

Версия для печатиВерсия для печати
11 квітня 2014 | Редакція | Інтерв’ю

Під час засідання Координаційної ради Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ, що відбулося 9 квітня в Києво-Печерській Лаврі, представники єпархій розповіли про те, як ситуацію в країні сприймають православні парафіяни в регіонах.

Портал «Православіє в Україні» пропонує серію бліц-інтерв’ю священиків, які несуть служіння в інформаційній галузі в найбільш неспокійних нині українських областях. На запитання відповідають представники Дніпропетровська, Донецької, Луганської, Сумської, Харківської та Херсонської областей.

Від Донецька протоієрей Георгій Гуляєв.

 

***

Отче, яка ситуація в Донецьку? Яка позиція священиків? Що вони говорять людям?

– У Донецьку – неспокійно.

Але тільки любов’ю, тільки вмінням вислухати людей можна щось змінити на краще. Україна – дуже гарна країна, вона вміє молитися, вміє працювати, вміє відпочивати. Якщо ми все-таки докладатимемо зусиль, щоб почути один одного, зрозуміти різні позиції людей, тоді зможемо вийти з цієї складної ситуації.

Може, нам треба просто частіше одне до одного їздити в гості. Можливо, треба переборювати свої страхи чи міфи і більше довіряти один одному. Не сприймати ту чи іншу пропаганду. Наш правлячий архієрей митрополит Донецький і Маріупольський Іларіон влучно сказав: «Якщо ми самі у своєму домі не порушимо порядок, то ніхто ззовні цього не зробить».

Я думаю, кожна людина хоче, щоб був цей порядок, і я сподіваюся, що ми все-таки зможемо його навести.

А Церква завжди проповідує любов. І відповіддю на виклики нашого часу має бути тільки любов до наших ближніх. Якщо людина, на наш погляд, помиляється, якщо ми бачимо, що вона перебуває в полоні омани, можливо, дезорієнтована в цьому світі, треба поставитися до цього з розумінням, по-християнськи пожаліти її.

Головне — пам’ятати, що наш земний шлях — це дорога до Царства Божого, і ми повинні так прожити своє життя, щоб нам не було соромно зустрітися з Господом у той момент, коли Він нас до себе покличе.

Тому незважаючи на політичні переконання наших співгромадян, ми завжди будемо казати одне й те ж: є вічні цінності, і наші земні ідеали не варті того, щоб заради них зраджувати ідеали Небесні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

 

 

Донецька єпархія
протоиерей Георгий Гуляев
Координаційна рада СІПВ УПЦ
Україна єдина

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
3245

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар