Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Слово митрополита Онуфрія перед початком Собору єпископів

Версия для печатиВерсия для печати

 

У неділю, 6 липня, в Успенській Києво-Печерській Лаврі під головуванням Місцеблюстителя Київської митрополичої кафедри відбулося засідання Священного Синоду УПЦ. На засіданні було затверджено склад комісії з підготовки поховання Предстоятеля УПЦ і створено комісію з прийняття спадщини Блаженнішого.

Священний Синод прийняв звернення, в якому сповістив єпископат, духовенство, ченців та вірян УПЦ про кончину Предстоятеля.

7 липня 2014 р. на площі перед Успенським собором Києво-Печерської Лаври було звершено Божественну літургію і чин відспівування Митрополита Київського і всієї України Володимира, в якій прийняли участь представники Помісних Православних Церков, єпископат, духовенство УПЦ.

Блаженніший Владика був похований біля храму Різдва Божої Матері Києво-Печерської Лаври.

У той же день відбулося засідання Священного Синоду, який визначив скликати Собор єпископів УПЦ в м. Києві 13 серпня 2014 р. для обрання нового Предстоятеля УПЦ. На виконання цього рішення ми сьогодні і зібралися у стінах Києво-Печерської Лаври.

Блаженніший Митрополит Володимир очолював УПЦ протягом 22-х років. Він був обраний на древній престол київських митрополитів 27 травня 1992 р. Собором єпископів у Харкові. У той же день Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Олексій ІІ видав грамоту, якою благословив Митрополита Володимира на предстоятельське служіння в Україні.

Його Блаженство прибув до Києва 20 червня 1992 р. Резиденцією Предстоятеля стала Києво-Печерська Лавра, яка і нині є не тільки духовним, а і фактично адміністративним центром УПЦ.

Роки предстоятельського служіння Його Блаженства – це період докорінних перемін у житті українського народу, становлення незалежної країни та потужного церковного відродження.

З 1990 р. УПЦ є самокерованою з правами широкої автономії. Згідно з визначенням Архієрейського собору РПЦ від 27 жовтня 1990 р. УПЦ має право самостійно вирішувати усі питання свого внутрішнього життя. До цих питань також відноситься питання обрання Предстоятеля. Митрополит Київський і всієї України обирається Собором єпископів та благословляється Патріархом Московським і всієї Русі.

Права широкої автономії суттєво розширили можливості нашої Церкви для звершення спасительного служіння в Україні. Блаженніший Митрополит Володимир доклав чимало зусиль, аби статус, наданий УПЦ у 1990 р., був наповнений реальним змістом. Завдяки Його Блаженству наша Церква активно розвивалася протягом усіх років незалежності України.

За роки предстоятельського служіння Блаженнішого Митрополита Володимира УПЦ пережила потужний кількісний зріст. Більше ніж у двічі збільшилася кількість церковних громад, у кілька разів зросла кількість монастирів і скитів, відкрито нові духовні та богословські навчальні заклади, створено сотні паперових та електронних ЗМІ, виходять в ефір теле- та радіопрограми, які висвітлюють події церковного життя.

Було суттєво розвинуто і структуру церковного управління. За роки предстоятельського служіння Блаженнішого Митрополита Володимира було створено низку синодальних установ, які опікуються різними напрямками церковної діяльності.

Сьогодні ми можемо впевнено сказати, що роки служіння на Київський кафедрі Блаженнішого Митрополита Володимира увійдуть в історію Православ’я як важливий період церковного відродження після десятиліть атеїстичного полону.

Заслуги Його Блаженства перед українським народом будуть високо оцінені і з боку держави.

Указом Президента України від 9 липня 2011 р. за особисті заслуги затвердження духовності, гуманізму та милосердя у суспільстві, багатолітнє сумлінне служіння українському народові, з нагоди 45-річчя архієрейської хіротонії та 20-ї річниці незалежності України Блаженнішому Митрополиту Володимиру було присвоєно звання Героя України з вручення ордена держави.

Ми маємо піднести подяку Богу за те, що Він поставив на чолі нашої Церкви саме такого Предстоятеля. Блаженніший був для нас всіх справжнім духовним батьком. Він завжди щиро приймав нас з нашими радощами та скорботами, завжди підтримував нас молитвою та доброю порадою. І сьогодні нашим святим обов’язком є гідне вшанування пам’яті Його Блаженства.

Я хотів би винести на розгляд Собору єпископів низку відповідних пропозицій.

1. Ми всі знали Блаженнішого Митрополита Володимира як богослова та проповідника. Він залишив значну літературну спадщину. Вважаю святим обов’язком нашої Церкви підготувати та видати повне зібрання трудів Його Блаженства. Пропоную доручити підготовку такого видання Синодальному видавничому відділу та Київській духовній академії під наглядом Священного Синоду.

2. Також пропоную звернутися до влади міста Києва з пропозицією назвати іменем Блаженнішого Митрополита Володимира одну із вулиць української столиці та встановити у Києві пам’ятник Його Блаженству.

3. Відомо, що протягом багатьох років Блаженніший Митрополит Володимир особисто виділяв кошти для стипендій кращим студентам КДАіС. Вважаю, що ми маємо зберегти цю традицію і створити синодальну стипендію ім.Блаженнішого Митрополита Володимира. Пропоную доручити Священному Синоду найближчим часом створити положення про цю стипендію. А також запропонувати умови конкурсу на проект пам’ятника Його Блаженству.

Сподіваюсь, що Собор підтримає ці пропозиції.

Ці заходи мають зберегти для нащадків світлу пам'ять про Блаженнішого Митрополита Володимира як видатного церковного діяча, так і справжнього патріота. Впевнений, що кожен із нас до останнього дня свого життя буде підносити молитви про спокій душі Його Блаженства.

Віримо, що і зараз Блаженніший предстоїть перед Престолом Отця Небесного та молиться за всіх нас, за нашу Церкву, український народ.

Вічна пам'ять Блаженнішому Митрополиту Володимиру!

1.Блаженніший ОНУФРІЙ, Митрополит Київський і всієї України, Предстоятель Української Православної Церкви
Собор епископов Украинской Православной Церкви
Выборы Предстоятеля Украинской Православной Церкви

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
3030

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар