Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

У Сумах скоєно провокацію проти архієрея, який написав молитву про мир в Україні (+відео)

Версия для печатиВерсия для печати
02 березня 2015 | Події

У Сумах 1 березня 2015 року, в неділю Торжества Православія, біля входу до Спасо-Преображенського кафедрального собору група кількістю близько 20 осіб у масках та в камуфляжах з емблемами «Правого сектора» влаштувала провокацію, повідомив офіційний сайт Сумської єпархії.

Під час богослужіння, на яке зібралося духовенство кафедрального центру, громадський діяч ВО «Свобода» Ганзін Володимир Олексійович, тримаючи в руках плакат образливого змісту, спочатку вступив у словесну суперечку, а потім напав на чергового охоронця собору, завдавши йому тілесних ушкоджень. Охоронець звернувся за медичною допомогою.

Є припущення, що саме Ганзін був організатором і керівником провокації. Нападники організували відеозйомку та аудіозапис в соборі та на вулиці.  

Група молодиків у масках, яка зібралася біля собору, спочатку заблокувала вхід, загрожуючи правлячому архієрею, духовенству та віруючим. Коли архієрей мав виходити з собору після завершення богослужіння, парафіяни повідомили, що ці агресивно налаштовані особи можуть створити реальну загрозу. Але архієпископ Євлогій звернувся до віруючих і заявив, що він не буде змінювати своїх намірів і вийде через центральний вхід, благословляючи богомольців, як зазвичай після недільного богослужіння. 

Коли архієрей вийшов на сходи, молодики у масках хотіли наблизитись до нього, викрикуючи різні брудні лайливі слова та погрози фізичної розправи. Натовп відтіснив нападників. Лише так владика зміг пройти до резиденції. Нападники після цього пішли геть, скандуючи патріотичні гасла.

Через кілька годин кілька нападників повернулися в собор, вимагаючи термінової зустрічі з архієреєм. Вони вступили в грубу суперечку із благочинним собору прот. Миколаєм Смакоузом, вимагали відчинити двері єпархіального управління. Після роз’яснення режиму роботи єпархіального управління ці особи пішли.

Серед присутніх осіб, що у цей час перебували у безпосередній близкості біля собору, парафіяни пізнали заступника Сумського міського голови Пака Степана Яковича. 

При цьому слід зауважити, що секретар єпархії тривалий час намагався додзвонитися на телефон міліції 102 та на номери СБУ в Сумах та Києві. Жоден з телефонів не відповідав. Через тривалий час все ж вдалось зв’язатись із черговим СБУ в Києві. Але представник служби, що покликана реагувати на подібні ситуації, порекомендував звертатися в Суми. Замкнуте коло та абсолютна неможливість знайти екстренну допомогу під час загальної гострої ситуації в країні, на жаль, є фактом. 

З приводу зазначених подій Правлячий архієрей має намір звернутися до Президента України як Глави Української Держави та гаранта прав і свобод православних громадян України, чиї права та свободи  були порушені в Сумах в черговий раз.

***

Архієпископ Євлогій ще 30 листопада 2013 року склав Молитву про мир в Україні, яка швидко розповсюдилася у соціальних мережах і яку за богослужіннями читали в усіх регіонах України.

Владика неодноразово звертався із закликами припинити насилля.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

За Великий пост в Сумской епархии планируют собрать ощутимую помощь для онкобольных детей — архиепископ Евлогий

У СУМАХ ховали солдатів. Відспівування на центральній площі міста очолив архієпископ Євлогій

Архиепископ Сумской и Ахтырский Евлогий направил письмо В.Путину

СУМЫ. Епархия начинает комплекс мероприятий по оказанию помощи беженцам

 

ЄВЛОГІЙ (Гутченко), архієпископ Сумський і Охтирський
Сумська єпархія
провокації проти священиків УПЦ

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
3208

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар