Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Священний Синод — Президенту: «Ми й надалі будемо робити все можливе для подолання кризи, в якій опинилася наша Батьківщина»

Версия для печатиВерсия для печати
24 грудня 2014 | Церква і держава

23 грудня у Києво-Печерській Лаврі під головуванням Блаженнішого Митрополита Онуфрія відбулося засідання Священного Синоду УПЦ.

Зокрема Синод ухвалив ЗВЕРНЕННЯ до Прем’єр-міністра України А.П. Яценюка, а також ЗВЕРНЕННЯ до Президента України Петра Олексійовича Порошенка у зв’язку з кризовою ситуацією в українському суспільстві

У зверненні до до Президента України ідеться:

Відзначаючи, що сьогодні наша країна переживає часи складних випробувань, Священний Синод наголошує, що і Церква, і держава, і громадянське суспільство мають докласти максимум зусиль для подолання цієї важкої кризи.

«Українська Православна Церква є Церквою народу України. Єпархії нашої Церкви діють і на Сході і на Заході, і на Півдні і на Півночі України. Парафіянами нашої Церкви є люди різних національностей та різних політичних переконань, але усі ми єдині у Христі. Усі ми любимо свою Батьківщину. Ми підносимо молитви за мир і спокій в Україні. Віримо, що Господь почує наші благання та подасть нам довгоочікуваний мир.

Не дивлячись на складну ситуацію, в якій опинилась Українська Православна Церква, на території Донецької та Луганської областей діють п’ять єпархій Української Церкви Православної Церкви. Внаслідок бойових дій знищено 9 храмів Української Православної Церкви. Ще 77 храмів зазнали пошкоджень.

«Мали місце неодноразові спроби порушити міжконфесійний мир в Україні. Зокрема, у Київській, Львівській, Тернопільській, Волинській та Рівненській областях здійснено спроби захоплення парафій Української Православної Церкви на користь так званого Київського патріархату. На даний час захоплено 14 парафій нашої Церкви. Ще на шести парафіях зберігається вкрай напружена ситуація», — йдеться у зверненні.

Українська Православна Церква приділяє особливу увагу наданню допомоги пораненим, вимушеним переселенцям, родинам загиблих та мирним громадянам, які перебувають в зоні бойових дій на Сході України.

Протягом 2014 року єпархіями Української Православної Церкви в зону Антитерористичної операції було направлено 850 тон гуманітарної допомоги загальною вартістю 12,5 мільйонів гривень. Ще близько 7 000 тон гуманітарної допомоги було роздано мирним громадянам та вимушеним переселенцям. В усіх єпархіях Української Православної Церкви триває збір коштів та гуманітарної допомоги. У Київській, Одеській, Бердянській, Харківській та Дніпропетровській єпархіях створено центри гуманітарної допомоги.

Духовенство нашої Церкви займається організацією та допомогою вивозу людей із зони бойових дій. Лише стараннями Відділу з благодійності та соціального служіння Київської єпархії з Донецької та Луганської областей було вивезено понад 500 осіб. У Київській, Дніпропетровській, Житомирській, Полтавській, Миколаївській та Чернівецькій областях за сприяння Української Православної Церкви було розселено більше 1 270 вимушених переселенців.

16 червня 2014 року почав роботу телефон духовної підтримки «Надія». На сьогодні в цьому проекті беруть участь 6 священиків, які щоденно приймають до 50-60 дзвінків з усієї України.

Українська Православна Церква підтримує народ України в час складних випробувань. Ми послідовно виступаємо за державну незалежність та територіальну цілісність України. Хочемо завірити Вас, вельмишановний Петре Олексійовичу, що і надалі будемо робити все можливе для подолання важкої кризи, в якій опинилася наша Батьківщина».

Повний текст ЗВЕРНЕННЯ — читайте на офіційному сайті УПЦ

1.Блаженніший ОНУФРІЙ, Митрополит Київський і всієї України, Предстоятель Української Православної Церкви
Президент України Петро Порошенко
звернення Синоду УПЦ
Священний Синод УПЦ

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
1874

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар