Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Сільська влада хоче як краще, а виходить... релігійний конфлікт: у селі Дуліби на Рівненщині громаді УПЦ не дають служити в своєму храмі

Версия для печатиВерсия для печати
06 жовтня 2015 | Події

У селі Дуліби Гощанського району Рівненської області сільська голова Леся Мирончук опечатала місцеву церкву і тим самим перешкодила релігійній громаді Української Православної Церкви здійснювати богослужіння.

Історія з перевищенням повноважень сільською головою розпочалась ще у липні цього року, коли Леся Олексіївна у незаконний спосіб заволоділа документами парафіян УПЦ. Свої дії перед місцевою громадою вона мотивувала тим, що допоможе їй із виготовленням нових документів на храм.

Втім, через кілька днів  на сесії сільської ради у порядок денний пані Мирончук внесла питання про передачу церкви Різдва Богородиці іншій громаді ― «Київського патріархату».

Після оголошення рішення між місцевими віруючими розпочалось релігійне протистояння, що супроводжувалось погрозами та образами на адресу парафіян УПЦ від прихильників «Київського патріархату».

У суботу, 3 жовтня, конфлікт набув силового забарвлення. Місцевого старосту, котрий наводив порядок перед службою на церковному подвір’ї, оточили незнайомі чоловіки і, погрожуючи побиттям, вимагали віддати ключі від храму.

На шум збіглося чимало людей, які зашкодили чужинцям здійснити свої наміри. Та вже наступного дня до церкви прибули священики УПЦ «КП» на чолі з благочинним Гощанського району, котрий є рідним братом Дулібської сільської голови Лесі Мирончук.

Готуючись заздалегідь до силового розвитку подій, «розкольники» забезпечили собі супровід із представників Гощанського райвідділу міліції і людей «Правого сектору».

За час перебування агресивно налаштованих чужинців у селі релігійна громада храму Різдва Богородиці на чолі з настоятелем протоієреєм Сергієм Тимофєєвим молилась на сходах храму.

Те саме спробували зробити представники «Київського патріархату» ― розмістились поруч і своїми піснеспівами намагалися заглушити тих, кого кілька місяців поспіль виганяють із власної церкви.

Вирішальну роль у загостренні конфлікту відіграли представники «Правого сектору». Спочатку вони спровокували словесні перепалки, далі ― штовханину, під час якої намагались скинути настоятеля храму зі сходів.

У кульмінаційний момент Леся Мирончук за допомогою заступника начальника Гощанського райвідділу міліції Петра Самчука, який віддав наказ підлеглим пробити коридор між вірянами до дверей церкви, опечатала храм державною печаткою.

За матеріалами сайту Рівненської єпархії УПЦ

Рівненська єпархія
захваты храмов

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
3212

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар