Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Що робити християнам у першу неділю Великого посту? ВПУ започатковує нову традицію іконошанування

Версия для печатиВерсия для печати
18 березня 2019 | Церковне свято

У першу неділю Великого посту православна церква вже багато століть відзначає свято Торжества православ’я.

Перша неділя Великого посту — неділя Торжества Православія

Православний календар. Торжество Православія: чому ми шануємо ікони? 

У Відкритому православному університеті запропонували по-новому подивитися на це свято. І започаткували нову традицію — паломництво до… музеїв.

«Паломництво до музеїв — саме це ми сьогодні запропонували своїм парафіянам після Божественної літургії в неділю Торжества православ’я, коли згадується відновлення шанування святих ікон.

Ті, хто зареєструвався на Facebook-подію від ВПУ і Національного заповідника «Софія Київська», відвідали авторську екскурсію від найавторитетнішої дослідниці собору Святої Софії Надії Нікітенко.
А всім іншим, хто сьогодні був на богослужінні в храмі Ярослава Мудрого в Мала (Тепла) Софія, було запропоновано згадати, що Київ — одне з трьох місць у світі, де зберігаються 4 ікони доіконобочого періоду — в окремому залі Музей Ханенків. The Khanenko Museum. А ще, до 31 березня в Національному художньому музеї України / National Art Museum of Ukraine триває виставка Виставковий проект «Явлення. Пам’ятки Братського монастиря», де вперше в історії незалежної України можна віч-на-віч зустрітися з однією з найшанованіших у Києві святинь — Києво-Братською іконою Божої Матері, а також побачити хрести, подаровані Богоявленському соборові, який був на території Національного університету «Києво-Могилянська академія», Єрусалимським патріархом Феофаном, Київським митрополитом Петром Могилою і гетьманом Петром Сагайдачним.
В майбутньому дуже хотілося б, щоб до святинь і ікон в музеях в першу неділю Великого посту стояла черга не тільки з туристів, але й з православних. До речі, в Луцьку є чудовий Музей волинської ікони та й, напевно, в кожному краєзнавчому музеї є колекція ікон, які варто було б виставляти і відвідувати саме в першу неділю Великого посту і протягом наступного тижня. І це могла б бути добра традиція для духовенства і вірних Православної Церкви України».

За матеріалами ФБ-сторінки Георгія Коваленка

Надія Нікітенко
Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості
Національний заповідник «Софія Київська»

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
1822

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар