Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Середа великої зради

Версия для печатиВерсия для печати

Велика Середа Страсного тижня – це день, в який ми згадуємо, як Іуда зрадив Іісуса за тридцять срібняків.

 

«Фінансове питання» в євангельській оповіді про зраду

Важливо розуміти, що Іуда не продав Христа, хоч і отримав за зраду гроші. Це зрозуміло хоча б тому, що він не став торгуватися, а взяв стільки, скільки йому запропонували первосвященики, до яких він прийшов з пропозицією видати Іісуса.

Хоча саме «фінансове питання» присутнє в євангельській оповіді про зраду в Велику Середу, на згадку про яку Церква встановила постувати кожну середу впродовж року.

Євангеліє розповідає нам про грішну жінку ― Марію, яка приходить до Христа з дорогоцінними пахощами і омиває ними ноги Спасителю. Це збурює Іуду, який каже, що краще було б продати ці пахощі, а гроші роздати бідним.

Але не бідних любить Іуда, а гроші, бо саме в нього скринька з «бюджетом» апостольської громади. Саме після цієї події Іуда остаточно вирішує зрадити Іісуса і видати його місцезнаходження первосвященикам.

Христос ― глава Юдейської держави, Іуда ― міністр фінансів?

Але срібролюбство ― не основна причина таких дій. Іуда зрозумів, що Христос ― не той Цар, якого він чекав.

Іуда, як і більшість юдеїв того часу, чекав не біблійного Месію-пророка, а земного володаря-переможця, який з Божою допомогою визволить Ізраїль і поставить його над усіма довколишніми народами.

Іуда зрозумів, що Христос не буде піднімати повстання і не боротиметься за владу. Христос не буде очолювати Юдейську державу, в якій Іуда міг би зайняти місце «міністра фінансів» і розпорядника «бюджету».

Більш того, Христос спокійно говорить про свої майбутні страждання і страту всього за кілька днів.

А після того, що Іісус вчинив в Єрусалимському Храмі, повиганявши звідти торговців і відкрито викриваючи суть фарисеїв і первосвящеників, було зрозуміло, що Христос наражається на реальну небезпеку, яка загрожує і тим, хто довкола Нього.

Іуда все «правильно» прорахував і поспішив запропонувати послуги тим, хто вже шукав нагоди розправитися з Іісусом.

Єдине, чого не врахував Іуда, так це того, що Христос ― не земний правитель, а Володар Небесний, Який прийшов принести себе в Жертву за всіх людей, а не за окремий народ. Який не тільки помре на Хресті, але й Воскресне. Який не змінить земний порядок речей, але відкриє небесну перспективу, яка змінить і історію людства.

Христос давав Іуді шанс

Іуда зрадив Іісуса, бо перестав у Нього вірити як у Христа. Бо віра Іуди вимірювалися лише земним (грошима і владою). Фігура Іуди є однією з найбільш складних і трагічних в Євангелії.

Побачивши, до чого привела зрада, Іуда розкаюється, намагається повернути гроші і врешті-решт закінчує життя самогубством.

Може виникнути запитання: чому Господь настільки немилосердний до Іуди? Відповідь очевидна, якщо згадати, що Бог створює людину вільною і зі свобідною волею.

Почитайте Євангеліє. Христос буде ще декілька разів намагатися достукатися до Іуди, але Іуда продовжуватиме брехати і не відмовиться від того, що замислив, і реалізує це в ніч проти п'ятниці в Гефсиманії.

Більше того, Іуда, навіть розкаявшись, не дає Богові шансу допомогти виправити помилку, бо накладає на себе руки.

І в цьому історія Іуди є протилежною до історії апостола Петра, який також зраджує Христа, тричі зрікаючись Його. Але Петро залишається жити, приносить щире каяття і подальшим власним життям доводить, що справжня віра і довіра Богові може творити дива і відкривати двері Царства Небесного.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Понеділок вигнання торговців

Великий Вівторок Благовіщення

ТСН

Протоиерей Георгий Коваленко
Блог прот.Георгия Коваленко на сайте ТСН
Великая среда
Страстная седмица

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
1606

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар