Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Середа Світлої Седмиці: прославляємо дві чудотворні ікони Богородиці, святкуємо Собор єгипетських преподобних

Версия для печатиВерсия для печати

З Воскресінням Христовим вітаємо вас, шановні брати і сестри!

Православні святкують цю подію цілий тиждень, який так і називається — Світла Седмиця. Світлим цей тиждень називається тому, що кожен його день освячено тим самим Світлом, яке засяяло Великодньої ночі з гробової печери для всього людства і для кожного з нас.

Знаете ли Вы... Что означают привычные нам образы Пасхи?

Зазвичай у Світлу середу ми прославляємо Собор преподобних єгипетських отців — подвижників Богошественної гори Синай, а також вшановуємо два чудотворні образи Пресвятої Богородиці: Касперівську та Білевську «Взискання загиблих».

***

«До сухої криниці не йдуть пити водиці» – так каже народна мудрість. І пошана до святинь, пов’язаних із Божою Матір’ю, є свідченням допомоги, яку отримують віруючі по молитвах Тієї, котрій Спаситель, висячі на Хресті, в особі свого учня всиновив усе людство.

Історія образу «Взискання загиблих» — дуже повчальна.

Згідно з переданням, в VI столітті в одного архієрея був економ – монах на ім’я Феофіл, людина чесна і благочестива. Але сталося так, що на нього звели наклеп, буцімто він нечистий на руку. Образа настільки вразила інока, що він дійшов до відчаю та уклав договір із дияволом, власноруч підписавши хартію. Згодом, опам’ятавшись, Феофіл побіг до храму, зачинився в ньому, та почав навколішках зі сльозами благати Пречисту перед Її іконою врятувати його, називаючи при цьому Богородицю Взисканням – цебто – віднайденням загиблих. Каяття інока та молитва Божої Матері до Свого Сина зробили диво – договір із лукавим було розірвано, а хартію повернуто і знищено.

У середу Світлої седмиці в Україні вшановується Білевський список цієї ікони – головна святиня Свято-Різдва-Богородичного Білевського жіночого монастиря в Ровенській єпархії, відродженого в 1992 році. За переданням, в селище Білевські Хутори її принесли з-під Константинополя двоє братів-українців, які молитовним заступництвом Божої Матері повернулись живими з чергової русько-турецької війни.

"Не имамы иныя помощи"

Інша святиня, а саме — Касперівська ікона Божої Матері – також пов’язана з військовою тематикою.

Вона уславилась дивом під час війни 1853 – 1855 років, коли після численних молитов перед цим образом захисники Одеси отримали довгоочікувану Божу допомогу – заступництвом Пречистої місто було врятовано тоді від вторгнення ворожої армії. А назву свою ікона отримала від прізвища своєї першої власниці –  поміщиці Юліанії Касперової.

***

Але головною складовою цього дня, як і усього пасхального тижня залишається Великдень – Воскресіння з мертвих Господа, Бога і Спаса нашого Іісуса Христа, про що нагадують нам надзвичайно світлі та радісні богослужіння, відвідати які ми дуже радимо.

Как причащаться на Пасху и в Светлую седмицу? — епископ Обуховский Иона

***

У своєму посланні до Корінфян святий апостол Павло переконував:

«…Я передав вам найперше те, що і сам прийняв: що Христос помер за гріхи наші, згідно з Писанням; і що Він був похований, і що воскрес третього дня, згідно з Писанням; …І коли про Христа проповідується, що Він воскрес із мертвих, то як же говорять деякі з вас, що нема воскресіння мертвих? …І коли Христос не воскрес, то проповідь наша даремна, і віра ваша даремна. …І якщо тільки в цьому житті надіємося на Христа, то ми найнещасніші від усіх людей. Але ж Христос воскрес із мертвих, первісток зі спочилих. Так, як через людину смерть, так через Людину і воскресіння з померлих. Так як в Адамі всі вмирають, так в Христі всі оживуть!»

Тож, уважно вслухаючись в ці слова, пам’ятаймо, що Господь помер і воскрес за кожного з нас, і тепер саме від нашого життєвого вибору залежить, чи успадкуємо ми життя Вічне поруч ізНим у Царстві Небеснім.

А підтвердити цей вибір мусять наші вчинки, серед яких на цьому тижні не повинно бути місця злобі, брехні та насильству – навпаки, наповнимо Світлу Седмицю добром, вірою та любов’ю – в тому числі – і по відношенню до ближнього!

Христос воскрес!

Светлая седмица
Светлая среда

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
3200

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар