Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Селян обкрадають матеріально, а тепер іще й духовно: відеозвернення жителів села на Дніпропетровщині

Версия для печатиВерсия для печати
08 вересня 2015 | Події

Жителі села Чумаки Дніпропетровської області (Криворізька єпархія) записали відеозвернення, в якому розповідають про свою ситуацію: під загрозою захоплення опинився їхній старовинний храм в ім’я святителя Миколая.

В Миколаївську церкву ходили діди і прадіди чумаківців. Тут вінчалося і хрестилося не одне покоління селян. За часів радянської влади храм перебував у страшній руїні: хрести повалили, ікони спалили.

Довгий час ніхто не переймався долею храму. Аж поки не прийшов нинішній настоятель, отець Іоанн.

Спільними зусиллями громади та священика церкву відновили. І тепер представники УПЦ КП відновлений храм намагаються захопити.

На парафію привезли нового батюшку ― «кота в мішку», як кажуть селяни. Але ніхто не спитав їх про те, чи потрібен їм новий священик. Люди цілком підтримують свого настоятеля ― отця Іоанна ― і не хочуть мати новопоставленного, нікому не відомого пастиря.

Ситуація погіршується матеріальною скрутою, в якій нині опинилися селяни: місцеві намагаються відібрати у них випас, куди люди досі виганяли худобу. Ціни ростуть, а молоко селяни вимушені продавати за копійки.

«Уже обміряли землю випасу, а тепер простягли руки і до церкви. Чого ж нам чекати завтра? Як виживати?» ― в розпачі звертаються чумаківці.

«Отець Іоанн вийшов з української колиски, з Львівщини, там, де християнська віра. Іншого нам не треба нічого», ― кажуть люди.

Селяни просять тільки одного ― щоб лишилась їхня церква, лишився їх батюшка ― отець Іоанн, бо вони йому вірять. Вони готові захищати і священика, і храм.

 

 

 

Криворізька єпархія
захваты храмов

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
3177

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар