Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

«САРА». Історія одного життя, в якому зустрілися різні релігії

Версия для печатиВерсия для печати
25 квітня 2017 | Інтерв’ю

Кастингом на ролі героїв короткометражної стрічки «Сара» від «Казки Продакшн» розпочалася співпраця над спільним проектом Відкритого Православного Університету, Школи Анни Ярославни та компанії, яка займається виробництвом дитячого кіно.

Минулими вихідними відбір акторів відбувся на території Національного заповідника «Софія Київська». Про те, звідки виникла ідея екранізувати таку історію, чому саме вона на часі сьогодні та які завдання ставить стрічка, ми поговорили з директором студії «Казка Продакшн», режисером та сценаристом фільму Оленою Каретник.

 

— Олено, розкажіть, будь ласка, що за історія лягла в основу фільму «Сара»?

— «Сара» — це фільм за мотивами казки Андерсена «Юдейка». Ця історія ніколи не екранізувалась. Її мало хто видавав. Та й мені у руки вона потрапила у рідкісному виданні: книга називалася «Жидовка».

Чому мене зацікавила історія? Я люблю сюжети, де стикаються різні релігії, і люблю слідкувати в них за персонажам. Чи залишаються вони людьми? Як героїв змінюють життя та обставини? Історія про Сару є дуже повчальною. Я б навіть сказала, що це проповідь.

— Можете трохи розкрити сюжетні таємниці?

— Події відбуваються у ХІХ столітті. Ми побачимо дружбу двох дівчат — юдейки та християнки, побачимо християнина, який на словах проповідує великі істини, а на ділі їх порушує. Також фільм піднімає й не одне екзистенційне питання.

Взагалі ця історія змушує замислитися над дуже важливими речами, які сьогодні актуальніші, ніж у часи Андерсена. У стрічці також є міркування про виховання толерантного ставлення до людей іншої віри, іншої національності.

— Яким є жанр стрічки, де будуть відбуватися зйомки і чи обрали вже акторів, зокрема, на головні ролі?

— Наразі кастинги вже закінчилися, тож акторський склад кінопритчі, а саме таким буде за жанром фільм, вже відомий. Зйомки будуть проходити переважно на території заповідника «Софія Київська». Скажу лише, що це спільний проект зі Школою Анни Ярославни та Відкритим Православним Університетом. А більше подробиць про сюжетні колізії глядачі дізнаються згодом. Прем’єра стрічки планується вже цього літа.

Фото з ФБ-сторінки Олени Каретник та Школи Анни Ярославни

Бесіду вела Вікторія Кочубей

Елена Каретник
Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості
Школа Анни Ярославни

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2745

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар