Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Саме на це Різдво ми покладаємо так багато надій…

Версия для печатиВерсия для печати

Коли сім’я стоїть на краю прірви розлуки, коли є великий ризик поділу єдиного цілого, коли сімейний корабель дає серйозну тріщину, саме наявність дитяти може бути останнім фактором збереження сімейного вогнища.

Дивлячись у вічі своєї кровинки, дорослі намагаються приборкати свої пристрасті, припинити образливі слова. І тоді налиті кров’ю очі поступаються злагоді та миру. Сімейне багаття знову гріє завдяки чистим, світлим та праведним дитячим очам.

Рождественские вертепы

Звісно, так буває не завжди, але зазвичай саме дитина повертає цілісність неділимого.

Різдво Христове — це коли Бог приймає людське тіло, аби примирити творіння із своїм Життєдавцем, небо схилити до землі, тлінне обожити. Розпочинається це величне дійство обітницею Бога після гріхопадіння, а завершується чудесним та дивним народженням Богодитини, маленького Іісуса.

У минулому році в нашу державу прийшла війна з усіма своїми наслідками: знищені будинки, голод, сотні тисяч біженців, убиті та покалічені воїни, молоді вдови та сироти. Трохи більше року тому я хрестив маленького хлопчика, назвали Андрійком. Через вісім місяців хоронив його батька, котрий загинув на Сході. На наше престольне святого, апостола Андрія Первозванного, Андрійка до причастя принесла молода мама-вдова в чорній хустині, до речі, сама сирота. Це теж рана війни, наслідок великої трагедії нашого народу.

Наша сім’я, наша Україна теж на краю прірви, теж є великий ризик поділу єдиного цілого, корабель братньої любові дає серйозну тріщину…

Рождественские вертепыОсь-ось має народитись наш Спаситель. Саме на це Різдво ми покладаємо так багато надій. Якщо з своїм народженням дитя приносить спокій, мир, радість, то Ти, Боже, знову і знову народись заради примирення, заради покаяння нас, нерозумних, заради цілісності єдиного народу.

Так, через позолоту Різдвяної ікони, через яскраві вогники та урочисте богослужіння ми десь забули, що Ти народився у сирій печері серед худоби, на колючому сіні (такого народження і ворогу не побажаєш), проявив Своє смирення.

Напевно, земне багатство, краса цього тлінного світу плівою гріха затягнули душевне око нашого народу. Маленький Іісусе, ось так, по дитячому звертаємось до Тебе, Різдвом Своїм отрезви смиренням наші гарячі голови, променем Віфлеємської зорі зігрій скалічених війною, а ангельським співом, будь ласка, дай на Землі мир.

протоієрей Степан Ярема
Рождество
Різдво Христове

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
1353

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар