Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Розрив стосунків РПЦ з Константинополем: що це означає? Ефір на UMN

Версия для печатиВерсия для печати
17 жовтня 2018 | Інтерв’ю

Церковні події жовтня-2018 у студії інтернет-ресурсу UMN обговорили ведучий Данило Яневський з Ігарем Тышкевічем, експертом з Українського інституту майбутнього, і отцем Георгієм Коваленком, ректором Відкритого Православного Університету Святої-Премудрості.

 

Тема ефіру: «Битва церков. Де тут віра?». РПЦ розриває стосунки з Константинополем. Що це означає? Собор Російської церкви зібрали у Мінську — чому саме там? Де ще є вплив «русского православия»?

На питання Данила Яневського про те, як будуть ухвалюватися рішення про не/перехід громад — на парафіяльному, єпархіальному чи на рівні Синоду УПЦ, о. Георгій відповів:

«Не тільки реальне релігійне життя відбувається в громадах і парафіях. Так само всі реальні розділення, конфлікти відбуваються саме на тому рівні. Тому, я думаю, всі головні питання, які будуть стосуватися людей і священиків, будуть вирішуватися в громадах. Певний вибір будуть робити і священик, і громада. Я думаю, будуть ситуації, коли громади будуть розділятися, бо в громаді будуть люди, які підтримуватимуть різні точки зору.

На жаль, ті рішення, які прийняв Московський патріархат, не допомагають у неконфліктний спосіб вирішувати це питання. Але все одно ми віримо, що у наших людей вистачить мудрості не битися за каміння, а, навіть маючи різні точки зору, залишатися в єдності, в любові між собою…

Для нас найголовніше, незважаючи на те, що можуть бути різні точки зору, продемонструвати християнські відносини і можливість по-християнськи вирішувати непрості проблеми, продемонструвати суспільству, що українські православні християни є тими людьми, які можуть у відповідності до Євангелія, не порушуючи чинного законодавства та правопорядку, без насильства вирішувати питання щодо підпорядкування громади, належності майна, щодо того, кого буде поминати священик чи до якої юрисдикції буде належати громада».

Повністю відео програми дивіться тут.

За матеріалами YouTube-каналу UMN

Данило Яневський
Протоиерей Георгий Коваленко
Ігар Тышкевіч
Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості
Єдина помісна православна церква в Україні

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2193

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар