Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Розпочався Великий піст, який триватиме до 12 квітня

Версия для печатиВерсия для печати

23 лютого розпочався Великий піст, що триватиме сім тижнів. Піст готує віруючих до Пасхи — Світлого Христового Воскресіння, яке цього року святкуватиметься 12 квітня.

Начался Великий пост

Великий піст — найдавніший і найголовніший піст Православної Церкви. Дозволяється споживати лише рослинну їжу. Крім того, чернецький устав у певні дні обмежує навіть рослинну олію чи варені страви. Але у практиці більшості православних парафій зазвичай менш суворий підхід. Якщо рибу, згідно з уставом, дозволяється вживати тільки у свята Благовіщення (7 квітня) та Входу Господнього до Єрусалима (цього року 20 квітня), то вживання інших морепродуктів (креветки, кальмари, мідії тощо) уставом не обмежується. Піст може бути спрощений для людей зі слабким здоров’ям, для вагітних і жінок, що годують немовлят, а також для тих, хто важко працює. Власну міру посту краще узгоджувати з духівником.

Разом з обмеженням у їжі, а також у розвагах, піст повинен мати позитивне наповнення. Це передусім час молитви, покаяння, милосердя та інших добрих вчинків.

Мой первый Великий пост

Готовимся к Великому посту. Как это происходило в Киево-Печерской Лавре… 100 лет назад

Багато духівників радять під час посту прочитати всі чотири Євангелія. На церковних службах за період посту прочитуються біблійні книги Буття, пророка Ісаї та Притч Соломонових. Тим, хто не має можливості відвідувати щоденні церковні служби, добре було б самому прочитати ці книги у вільний час.

Начался Великий пост

Під час посту в усіх храмах змінюється порядок богослужінь. Божественну літургію служать лише по суботах і неділях. По середах і п’ятницях правиться Літургія Напередосвячених Дарів, під час якої причащаються Святими Таїнами, що були освячені на попередній повній Літургії.

Під час першого тижня посту, з понеділка по четвер включно, на великому повечір’ї читається Великий покаянний канон святого Андрія Критського — один із шедеврів візантійської церковної гімнографії.

 

Великий покаянный канон — читает Блаженнейший Митрополит Владимир

Великий покаянный канон на распев с канонархом - хор Киево-Печерской Лавры

Великий покаянный канон прп. Андрея Критского на распев - хор Киевского Троицкого Ионинского монастыря.

Фильм о.Лонгина (Чернухи) «Канон прп.Андрея Критского в Киево-Печерской Лавре»

 

 

 

Великий пост

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
3380

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар