Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

РОМЕНСЬКА ЄПАРХІЯ відзначила першу річницю — хресною ходою та молитвою про мир. ФОТОРЕПОРТАЖ

Версия для печатиВерсия для печати
26 вересня 2014 | Події

25 вересня Роменська єпархія відзначила свою першу річницю. Цього дня відбулася важлива подія для всіх вірян новоствореної єпархії — хресна хода з Казанською та Роменською іконами Божої Матері — від центральної площі міста до Свято-Духівського кафедрального собору, де закінчилась святковою Божественною літургією.

Читайте також: 1 новий єпископ, 2 нові єпархії та 3 монастирі: відбулося засідання Священного Синоду УПЦ

Роменська ікона Божої Матері була знайдена в запасниках обласного музею, де перебувала з 1932 р., від того часу, коли було закрито Свято-Духівський собор.
Періодично ікона виставлялась, як музейний експонат то в Сумському обласному музеї, то в Роменському краєзнавчому, як робота місцевого художника Григорія Стеценка (1710-1781). Григорій Стеценко видатний маляр-іконописець доби українського бароко, уродженець міста Ромни свого часу займався розписом Свято-Духівського собору. На сьогоднішній день ікона є пам’яткою культури місцевого значення.

За 82 роки вона вперше прибула у собор, для якого була написана. Вперше за цей час віряни отримали змогу вклонитись та помолитись своїй Покровительці за мир в Україні.

Свято-Духівський кафедральний собор — це пам’ятка архітектури державного значення. Собор тривалий період «мовчав», чекаючи свого часу. У 2014 році він ожив, отримав друге життя. Його не лише реставрують, в ньому щоденно служать Літургії.
Господь почув молитву своїх чад – почали оновлюватися ікони. Так, зображення, що десятиріччя були темними плямами почали відкривати образи святих, що написані у давні часи.

Прес-служба Роменської єпархії

Вітальне слово Іосифа, єпископа Роменського та Буринського з нагоди першої річниці заснування Роменської єпархії.

Дорогі отці, брати і сестри!

Від імені Блаженнішого Онуфрія, Митрополита Київського і всієї України, від імені духовенства всієї єпархії та від себе особисто сердечно вітаю Вас усіх з першою річницею створення нашої Роменсько‒Буринської єпархії.

Хоч і живемо ми з вами у дуже складний та неспокійний час, сьогодні у нашому місті скрізь відчувається радість – у храмах лунають дзвони й підноситься молитва за всю нашу єпархію та нашу Державу!

Сьогодні ми урочисто зберемося у Свято-Духівському Кафедральному Соборі, щоби подякувати Духові Святому, а разом з тим єдиному Богові в Трьох Особах: Отцю, і Синові, і Святому Духові за дар віри для нашого народу. Церква є особливим знаком дії Духа Святого. Хто шукає Духа Святого поза Церквою, той Його не знайде. А ми віримо і знаємо, що саме у Церкві Володимирового хрещення є повнота того дару, який розливається на цілий наш український народ.

Зараз в урочистий спосіб михочемо подякувати Господу Богу за першу річницю нашої єпархії. Будівництво єпархії ‒- це не є діло людське, але Божа справа. І тому ми возносимо подячні молитви за створення єпархії саме Духові Святому і всім тим, хто прилучився до її заснування, розбудови та розвитку.

Щоденно молимося за всіх вас і за всіх тих, хто дав вам віру і народив до життя у Христі Ісусі.

Просимо Духа Святого збільшити нашу віру і огорнутикожного з нас безмежними хвилями буття Пресвятої Тройці. Нехай Дух Святий стане джерелом надії, навчить нас любити Бога і ближнього. Пресвята Богородице, Мати Божа Безперестанної Помочі, Покровителько кожного, яку так велично і славно ми Її прославили у чудотворних Роменській та Казанській іконах, будь нашою провідницею і заступницею перед Престолом Всевишнього. А благословення Всемогутнього Господа нашого Ісуса Христа нехай продовжує перебувати над нашою молодою єпархією та вірними завжди нині і повсякчас і навіки віків. Амінь! 

ІОСИФ (Масленніков), архієпископ Роменський і Буринський
Роменська єпархія

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
7688

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар