Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Рівненський митрополит відкликав свій підпис з-під Меморандуму 13 листопада

Версия для печатиВерсия для печати
19 листопада 2014 | Коментарі

У середу, 19 листопада, сайт Рівненської єпархії розмістив заяву митрополита Рівненського і Острозького Варфоломія, в якому він пояснив причини його участі у підписанні Меморандуму 13 листопада та повідомив про те, що відкликає свій підпис з-під документу.

Подаємо текст заяви.

***

13 листопада представники деяких християнських конфесій Рівненської області підписали так званий Меморандум, один із пунктів якого мав принести у майбутньому до мирного врегулювання релігійних конфліктів.

Щиро надіючись, що захоплення православних храмів більше не буде, а всі релігійні конфлікти у майбутньому будуть вирішуватись мирно і справедливо, я, як Керуючий Рівненською єпархією Української Православної Церкви, підписав Меморандум.

Ознайомившись із ним, багато представників духовенства і простих віруючих єпархії сприйняли підписаний Меморандум як зраду Православної віри. Почались різного роду кривотолки, що ведуть в єпархії до церковної нестабільності.

Крім того, прихильники УПЦ КП грубо порушують пункт №4 Меморандуму, в якому мова йде про припинення захоплень православних храмів. Через три дні після підписання Меморандуму, а саме 15 листопада, зробили нові спроби захопити храми в селах Птича Дубенського району та Бадівка Острозького району. Провокації з боку УПЦ КП не припиняються.

Виходячи з вищевказаного, я відкликаю свій підпис під Меморандумом як документом, який не приніс миру і стабільності для православних віруючих Рівненщини.

Всю вину за його порушення повністю покладаю на прихильників УПЦ КП. Віднині Меморандум для духовенства і віруючих Рівненської єпархії Української Православної Церкви цілком втрачає свою юридичну силу.

Закликаю православних віруючих, зберігаючи мир і церковну стабільність, підносити свої молитви за нашу Православну Церкву, за нашу Батьківщину і за всіх нас.

Милосердний Господь, Бог любові і миру, нехай завжди перебуває з усіма Вами.

Читайте також:

На Рівненщині підписали МЕМОРАНДУМ про єдину Україну та єдину Українську Помісну Православну Церкву (+текст)

Коментар митрополита Анатолія відносно підписання МЕМОРАНДУМУ

ВАРФОЛОМІЙ (Ващук), митрополит Рівненський і Острозький
Рівненська єпархія
Меморандум

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
3313

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар