Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Захоплено ще один храм УПЦ — село Повча, Рівненська єпархія

Версия для печатиВерсия для печати
24 жовтня 2014 | Події

Про захоплення ще одного храму Української Православної Церкви повідомила 21 жовтня прес-служба Рівненської єпархії.

21 жовтня 2014 року громадою УПЦ КП с.Повча Дубенського р-ну Рівненської обл. та духовенством УПЦ КП було захоплено Свято-Троїцький храм цього села, який належить громаді УПЦ.

Цьому передувало намагання змусити православну громаду села погодитись на почергове богослужіння, внаслідок чого 19 жовтня тут сталася міжконфесійна сутичка. Цього дня з благословення митрополита Рівненського і Острозького Варфоломія до сільського храму прибув секретар єпархії протоієрей Віталій Герлінський.

О 09:00 у храмі розпочалася Божественна літургія.

Як повідомив настоятель церкви протоієрей Сімеон Головчук, за попередньою домовленістю з духовенством УПЦ КП, а саме з благочинним Дубенського району Ігорем Загребельним, після завершення богослужіння громадою УПЦ, мали намір звершувати службу представники «Київського патріархату».

Секретар єпархії протоієрей Віталій Герлінський повідомив настоятелеві про те, що правлячий архієрей митрополит Варфоломій не благословив почергового служіння.

Священик не став заперечувати, але було видно, що він був дуже наляканий — як з’ясувалося згодом — небезпідставно. На священика чинили тиск і залякували вже не один раз.

О 10:30 храм було зачинено. Після завершення богослужіння усі вийшли з храму та продовжили спілкування і молитву на паперті храму.

У розмові з присутніми секретар запитував, чи хтось має претензії до настоятеля і чи дана конфліктна ситуація не спричинена його діями. Присутні, серед яких була і церковна двацятка, відповіли, що батюшка має авторитет серед більшості місцевого населення і претензій до нього ніхто з прихожан не має. Тому громада виказала тверде бажання за сприяння та молитовної підтримки митрополита Варфоломія відстоювати свій храм.

Після розмови з прихожанами священики звершували молебні з акафістами і служили упродовж всього часу протистояння, яке почалося пізніше.

Об 11:00 на територію храму зайшли представники УПЦ КП на чолі з благочинним Дубенського району Ігорем Загребельним та настоятелем храму села Миколаївка. Попри те, що парафіяни УПЦ молилися, «гості» почали в грубій формі вимагати, щоб відчинили храм. Почалася штовханина і словесна перепалка, в якій лунали образи і звинувачення як на адресу кожного прихожанина, так і Української Православної Церкви загалом.

Через деякій час підійшов представник націоналістичної організації «Козацька варта», який не представився, але мав на собі атрибутику даної організації, і пригрозив, що громада має 30 хвилин на те, щоб впустити в храм філаретівців. Від храму ніхто не відійшов, але отець Віталій зателефонував представникам СБУ і попередив про можливе силове захоплення храму представниками «Київського патріархату».

Час минав і через години півтори на місце події прибула міліція, у складі якої був начальник дільничних інспекторів району і ще два співробітники. Дії міліції в цей день були більш активними, ніж у попередніх випадках, хоча міліція й займала позицію більш миротворчу, ніж виконання своєї прямої функції як силової структури по захисту закону і прав населення.

Окремої уваги заслуговує голова сільської ради. Він був присутнім з самого початку, бачив і чув виявлене бажання громади захищати свій храм. Але при філаретівцях зайняв позицію почергового богослужіння — як компромісу, досягненого обома громадами. В цій ситуації було очевидним, що його думка формувалася представниками націоналістичних силових організацій, його рішення не були чіткими і декілька раз змінювалися під тиском присутніх.

На кінець, між представниками громади УПЦ, Ігорем Загребельним, як представником УПЦ КП, та начальником дільничних інспекторів і головою сільської ради, як представниками влади, було досягнуто домовленості, згідно з якими храм має бути опечатаним до винесення рішення суду, до якого мають звернутися представники громади УПЦ КП, як сторона, яка претендує на храм громади УПЦ.

Храм було опечатано, вірні звершили хресний хід навколо нього, відслужили молебень, і більшість громади розійшлись по домівках. Але, як виявилось, марно.

Молебень відслужили й філаретівці, після завершення якого почали вимагати опечатати і церковні будівлі, перша з яких знаходиться на церковному подвір’ї. Ці вимоги були відхилені як головою сільради, так і представником міліції. Але агресія, погрози і образи зі сторони Загребельного змусили голову сільської ради опечатати хатину на церковному подвір’ї.

У той час, коли вже всі присутні почали покидати церковне подвір’я, до храму прибули представники «Правого сектора» на чолі з пані Сіньковською В.М. Молодики в балаклавах на прохання міліції зняти балаклави відповіли відмовою. Сама ж пані Сіньковська після рапорту міліції (що всіх дуже здивувало, засмутило і в край обурило) і пана Загребельного, без усякого сумніву навісила ярлик «москалів» і «ворогів України» на секретаря єпархії та отця Сімеона й інших членів громади УПЦ. Також пані Сіньковська у супроводі своєї охорони намагалася відвести о. Сімеона в сторону для розмови на яку отець настоятель не згодився.

***

Дивлячись на всі ці події, ми бачимо, що закони та доручення Глави Уряду Арсенія Яценюка, яке було видано 13 жовтня 2014 року №102 , ніхто не збирається виконувати, а навпаки, загострюють ще більші сутички між конфесіями та намагаються захоплювати все більше і більше храмів.

Прес-служба Рівненської єпархії

Рівненська єпархія
Протоієрей Віталій Герлінський
захваты храмов
ситуация на Ровенщине

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
5397

1

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

"Козацька варта" - це ГФ по

Адольф.|
"Козацька варта" - це ГФ по ОГП, а не "націоналістична організація". Хоча я за те, щоб вона була навіть не націоналістичною, а нацистською.

Додати коментар