Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

РІВНЕ. Хірург військового шпиталю, який тривалий час перебував у зоні бойових дій на Сході, прийняв священний сан

Версия для печатиВерсия для печати
17 вересня 2014 | Події

У суботу, 13 вересня, відбулося освячення храму на честь Преподобного Агапіта Печерського, що знаходиться у військовому шпиталі м. Рівного. Чин освячення звершив митрополит Рівненський і Острозький Варфоломій у співслужінні духовенства єпархії.

Під час Божественної літургії владика рукоположив у сан диякона госпітального хірурга майора медичної служби. Отець Роман тривалий час перебував на Донбасі в зоні АТО, а після повернення вирішив прийняти дияконський сан, щоб поєднати служіння Богові та своєму народові.

Владика подякував настоятелю храму протоієрею Вадиму Петровському та парафіянам, які активно долучалися до будівництва церкви. З понесені труди отця Вадима було нагороджено орденом Іоанна Богослова. «Цей храм став справжньою прикрасою нашого міста. Ми радіємо з того, що він посвячений на честь преподобного Агапіта Печерського. Адже це єдина церква в Рівненській єпархії, яка побудована на честь цього великого святого. Подвоює цю радість те, що тут у храмі перебуває частинка мощей Печерського угодника», – наголосив архіпастир.

Цей день також являється особливим взагалі для всієї Рівненської єпархії: адже вперше за всю історію єпархії храм освячено правлячим архієреєм, який носить сан митрополита, і саме тут вперше митрополитом була звершена хіротонія.

***

Храм на честь Преподобного Агапіта Печерського заснований у серпні 2006 р. Тоді ж на численні прохання керівництва та персоналу військового госпіталю архієпископ Рівненський і Острозький Варфоломій направив постійного священика протоієрея Вадима Петровського, котрий трудиться тут і по нині.

19 серпня того ж року була звершена перша Божественна літургія. Для церкви було вибране приміщення, яке тривалий час не використовувалося ні для яких потреб і просто пустувало. Згодом було прийнято рішення реконструювати приміщення під православний храм. Всі витрати взяла на себе церковна громада: парафіяни на чолі з настоятелем.

За вісім років існування храму його будівля повністю змінила свій зовнішній вигляд. Оскільки несучі конструкції не підлягали реконструкції, то, по-суті, на місці старої будівлі була поставлена нова. Справжньою прикрасою храму став іконостас, аналогів якого не має у всій Рівненській єпархії.

Протягом всього існування храму військовослужбовці отримують повноцінну духовну підтримку з боку настоятеля та парафіян. Медичний персонал та пацієнти відвідують богослужіння, приймають участь в церковних таїнствах та обрядах.

Особливо ця духовна підтримка відчутна в період проведення бойових дій на Сході України. Адже в госпіталь поступають поранені бійці із зони АТО. Настоятель відвідує поранених, які не можуть відвідати богослужіння. Кожного помазує святим єлеєм, проводить духовні бесіди, благословляє хрестики та іконки. Воїни схвально сприймають таку підтримку з боку Церкви та з радістю зустрічаються зі священиком. Недавно церковні хористи провели для військових духовний концерт. Перед відправленням в зону бойових дій медперсонал та військовослужбовці обов’язково отримують церковне благословення. Адже захист Батьківщини – це не просто обов’язок кожного військового як громадянина України, але і як справжнього християнина. У храмі постійно лине молитва і за тих, хто віддав своє життя, боронячи Україну та її боголюбивий народ.

За матеріалами сайту Рівненської єпархії

ВАРФОЛОМІЙ (Ващук), митрополит Рівненський і Острозький
Рівненська єпархія

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2855

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар