Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

«Рішуче відкидаємо ідеї сепаратизму чи розділення нашої Батьківщини» ― заява Сумської Ради Церков і релігійних організацій

Версия для печатиВерсия для печати
11 липня 2014 | Події

10 липня 2014 року, відбулося засідання членів Сумської обласної Ради Церков і релігійних організацій. Членами Ради було прийнято Звернення до духовенства та віруючих.

***

«Ми, повноважні члени Сумської обласної ради Церков та релігійних організацій, здійснюючи свою місію і статутну діяльність в Українській державі, опікуючись паствою, що проживає на території Сумської області, визнаючи законне право громадян сповідувати свою віру або керуватись у своїх етичних переконаннях нерелігійними принципами, ставлячись із повагою до віросповідання своїх співгромадян, а також зважаючи на особливі обставини суспільно-політичного та релігійного життя, що склалися нині в Україні, заявляємо про таке.

Ми усвідомлюємо відповідальність за збереження миру і суспільної злагоди в Україні та на Сумщині, тому жодним чином не підтримуємо будь-яку діяльність, що може порушити цілісність нашої Української держави або допустити зовнішнє втручання, створити загрозу для співіснування людей із відмінними світоглядними позиціями.

Ми рішуче відкидаємо ідеї сепаратизму чи розділення нашої Батьківщини у будь-якому вигляді, закликаємо виявляти братерську та сестринську любов до співвітчизників, незважаючи на походження, мову, релігію, суспільно-політичні погляди тощо. Розпалювання ненависті до людини через етнічні та релігійні відмінності вважаємо неприпустимими.

Ми вважаємо, що участь представників духовенства в політичній та суспільній протестній діяльності, спрямованій проти цілісності держави, громадянського та міжрелігійного миру, є неприпустимою. Також вважаємо неприпустимим пропаганду будь-яких політичних ідей релігійними організаціями.

Ми налаштовані надати допомогу нашим співгромадянам Східного регіону України пережити складні випробування, які сьогодні випали на їх долю. Ми готові до співпраці із Українською державою, суспільними організаціями у сфері надання гуманітарної допомоги та звичайної людської підтримки тим, хто постраждав від трагічних подій на Сході. При цьому ми не розглядаємо отримувачів такої допомоги як простір для прозелітичної діяльності.

Ми категорично засуджуємо будь-які дії, які можуть бути спрямовані на захоплення, знищення чи незаконне відчудження рухомого та нерухомого майна релігійних організацій, а також погроз вчинити такі дії незалежно від мотивів.

З почуттям особливої любові та співстраждання ми звертаємося до духовенства та віруючих східних регіонів України, охоплених силовим протистоянням.

Дорогі наші брати і сестри! Ми з вами! Ми щоденно молимося за вас, ми постійно просимо Бога, аби Він врятував вас від загрози життю, дарував мир і спокій. Висловлюємо щирі слова співчуття сім’ям усіх загиблих.

Боже Великий, Єдиний, нам Україну храни!»

Православна Сумщина

Сумська єпархія

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2079

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар