Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

РІШЕННЯ СИНОДУ: направити звернення до державної влади, до вірян УПЦ та сформувати комісію для діалогу з УПЦ КП та УАПЦ

Версия для печатиВерсия для печати
24 лютого 2014 | Редакция | Події

На розширеному засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви, що відбулося в понеділок, 24 лютого, в Києво-Печерській Лаврі, було прийнято низку важливих рішень та звернень.

Синод УПЦ Местоблюститель

Головував митрополит Одеський та Ізмаїльський Агафангел — на підставі п. 17 розділу IV Статуту про управління Української Православної Церкви («У випадку, якщо Митрополит Київський і всієї України з якоїсь причини тимчасово не може виконувати обов’язки Головуючого у Священному Синоді, його обов’язки виконує старший за архієрейською хіротонією постійний член Священного Синоду»).

Журнал №1

Відповідно до рапорту митрополита Переяслав-Хмельницького і Вишневського Олександра, відповідального перед Священним Синодом УПЦ за лікування Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, Синод констатував, що «стан фізичного здоров’я Блаженнішого Митрополита Володимира дає підстави для вступу в силу п. 14 розділу V Статуту про Управління УПЦ, а саме про наявність причин, які унеможливлюють виконання Митрополитом Київським і всієї України Володимиром обов’язків Предстоятеля Української Православної Церкви».

На підставі того ж пункту Статуту таємним голосуванням Синод обрав Місцеблюстителя Київської митрополичої кафедри. Ним став митрополит Чернівецький і Буковинський Онуфрій.

Синод ухвалив ім’я Місцеблюстителя Київської митрополичої кафедри підносити за богослужінням в усіх храмах і монастирях Української Православної Церкви за наступною формулою: «… О Господине и Отце нашем Владимире, Блаженнейшем Митрополите Киевском  и всея Украины, и о Господине нашем Высокопреосвященнейшем Онуфрии, митрополите Черновицком и Буковинском, Местоблюстителе Киевской митрополичьей кафедры».

Читайте також: КОМЕНТАР. Блаженніший залишається нашим Предстоятелем

Митрополит Онуфрий о Предстоятеле: «Блаженнейший Владыка является ангелом Церкви»

Журнал №2

Уже під головуванням Місцеблюстителя Київської митрополичої кафедри Преосвященного митрополита Чернівецького і Буковинського Онуфрія Синод ухвалив Звернення до державної влади у зв’язку з останніми подіями в Україні.

Текст звернення читайте на Офіційному сайті УПЦ.

Журнал №3

Також було ухвалене Звернення до єпископату, духовенства, чернецтва та мирян Української Православної Церкви у зв’язку з останніми подіями в Україні.

Журнал №4

Синод розглянув «Звернення Священного Синоду  УПЦ КП до Української Православної Церкви (Московського Патріархату) з приводу необхідності невідкладного подолання розділення Православної Церкви в Україні» від 22 лютого 2014 року.

Архієреї УПЦ засвідчили готовність до продовження діалогу з УПЦ КП і УАПЦ та сформували відповідну комісію, до складу якої увійшли: голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ архієпископ Луганський і Алчевський Митрофан – Голова; архієпископ Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор; голова Синодального відділу з питань охорони здоров’я та пастирської опіки медичних закладів єпископ Львівський і Галицький Філарет; відповідальний секретар Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ протоієрей Миколай Данилевич та проректор з науково-богословської роботи КДАіС В.В. Бурега.

Фото священика Максима Брусники, http://fotolitopys.in.ua

Священний Синод УПЦ
Местоблюститель Киевской Митрополичьей кафедры

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
6640

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар