Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Ріка Почайна, в якій хрестилася Київська Русь, дала назву станції метро

Версия для печатиВерсия для печати
09 лютого 2018 | Події

На честь легендарної ріки Почайни, в якій 1030 років тому хрестилися кияни та Київська Русь, перейменували станцію метро «Петрівка». Про це йдеться у рішенні депутатів  Київської міської ради, які підтримали ініціативу громади.

Громадські обговорення цієї пропозиції тривали з 1 березня до 1 травня 2017 року, до них долучилися 1932 особи, 73% з них підтримали перейменування.

Київрада ухвалила рішення про перейменування станції метро «Петрівка» на «Почайна»

Подію обговорюють кияни у соцмережах та зазначають, що це відбулося завдяки старанням небайдужих громадян на чолі з активістами Annabella Morina та Константином Богатовим.

«Я не знаю в сучасному Києві жодного іншого проекту такого масштабу, спрямованого на відновлення історичної правди та пам’яті, успішно реалізованого, без перебільшень, силою волі, духу та любові однієї людини. Annabella Morina, мій тобі низькій уклін... Тепер про Почайну доведеться дізнатись усім, навіть найбайдужішим», — пише киянка Ніна Миронюк в ФБ.

За допомогою історичних документів та власних розслідувань Аннабелла не тільки довела, що місцем Хрещення Русі є ріка Почайна. Вона ще активно веде боротьбу за спорудження унікального підземного музею на Поштовій площі.

Сакральність історії Києва повертається: як врятувати справжнє місце Хрещення Київської Русі

Вітає таке рішення Київради і ректор Відкритого православного університету о.Георгій Коваленко і вважає його гарним подарунком на 1030-річчя хрещення Київської Русі. «Метро «Почайна замість метро «Петрівка». Рішення ухвалено Київрадою! Гідний подарунок киянам до 1030-річчя Хрещення в Почайні», — написав о.Георгій у ФБ.

«Вітаю, Annabella Morina і всіх, всіх, всіх, хто захистив Почайну від «закатування в асфальт», —  продовжує в ФБ о.Георгій. — «Але, Akim Galimov і Константин Богатов! Ще не завершилася історія археологічних розкопок на Поштовій… І боротьба за збереження від того, щоб вони «вкрилися» підлогою торговельного центру, триває...»

За матеріалами сайту Київської міської ради та сторінок ФБ

Анабелла Моріна
Протоиерей Георгий Коваленко
Акім Галімов
Річка Почайна в Києві

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2821

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар