Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Рік 1025-річчя завершується. Відбувся традиційний подячний молебень на Володимирській гірці. РЕПОРТАЖ

Версия для печатиВерсия для печати
28 грудня 2013 | редакция | Події

Церкві є, за що дякувати Богові. І про що молитися.

Особливо потребує зараз молитов наш Предстоятель, Блаженніший Митрополит Володимир. Його не було на Володимирській гірці, архіпастирське послання від Його Блаженства зачитав Керуючий справами Української Православної Церкви митрополит Антоній.

Молебен на Владимирской горке в Киеве

Є потреба у молитвах про мир, порозуміння і справедливий лад у державі. Майдан — у барикадах, центр столиці — перекритий, і бійці ОМОН з металевими щитами на заблокованих суботнього ранку автошляхах нагадують про не зовсім святковий настрій передноворічного Києва.

«За що дякувати?» — запитували ми сьогодні в архієреїв, що прибули з усієї України на традиційний передноворічний подячний молебень. «Усе, що робиться, — і добре, і не добре, — усе від Господа, для нашого спасіння. Є, за що дякувати, є, за що просити прощення. Щоб Господь благословив наступний рік — про це також має бути сьогодні наша молитва на Володимирській гірці…»

***

Та перед Володимирською гіркою була ще одна молитва.

Вранці у домовому храмі в резиденції Блаженнішого Митрополита Володимира в Києво-Печерській Лаврі митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр служив Божественну літургію. Молилися, причащалися за богослужінням архіпастирі, що прибули на подячний молебень — з Полісся та Поділля, з Волині та Криму.

...Тим часом архієреї збираються біля Синодального корпусу — виїзд централізовано на автобусах о 10.00, оскільки пересування по Києву ускладнене. Час вирушати. «Командуйте, генерале, ви ж у нас військовий!» — жартують митрополити, звертаючись до голови Військового відділу владики Августина. Рівно в зазначений строк трьома автобусами колонна вирушає на Володимирську гірку.

Молебен на Владимирской горке в Киеве

Молитва за участю керівництва держави відбулася тижнем раніше, тож нинішній молебень, який Українська Православна Церква звершує щороку в останні дні грудня, служиться камерно, по-домашньому.

Присутні священики, сестри милосердя, миряни — для всіх вхід вільний, без огорож, кордонів, металодетекторів.

Молебен на Владимирской горке в Киеве

Молебень звершують члени Священного Синоду УПЦ. Перед іконою святого рівноапостольного великого князя Володимира, біля підніжжя пам’ятника йому, перед ковчегом з часткою його святих мощей лунає молитва про Предстоятеля нашої Церкви та священноначалля, про країну нашу та народ.

Молебен на Владимирской горке в Киеве

Особлива молитва сьогодні — про Україну — «за Богом бережену Державу нашу, боголюбивий народ, владу і військо її. Даруй їм, Господи, глибокий і невід’ємний мир, поклади їм на серце добре про Церкву Твою та про всіх людей Твоїх, щоб і ми в тиші і чистоті проводили життя наше у всякому благочесті і чеснотах.

Позбав, Господи, Державу нашу від голоду, мору, землетрусу, потопу, вогню, меча, нашестя іноплеменних і розбрату. Родини в мирі і любові збережи, дітей виховай, молодь навчи, старість підтримай, подорожуючим сподорожуй, вбогих захисти, недужних зціли, тих, що за ґратами, згадай, розпорошених збери, спокушених наверни і з’єднай зі Святою Твоєю соборною і апостольською Церквою…»

***

Що запам’яталося найбільше з 2013 року, що минає? Наша країна переживає потрясіння — за що ми дякуємо Богові в цей час? Яким є слово архієрея до пастви сьогодні, коли в державі неспокійно? Ці та інші запитання, користуючись нагодою, ми поставили митрополитам УПЦ.

Читайте невдовзі на «Православії в Україні».

Фото: mitropolia.kiev.ua

Владимирская горка
Киев
Подячний молебень

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
3608

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар