Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

РЕЗУЛЬТАТ ОПИТУВАННЯ на ПвУ: чи потрібно встановити День загальнонаціонального покаяння?

Версия для печатиВерсия для печати

Після трагічних подій, що сталися цьогоріч у нашій державі, на порталі "Православіє в Україні" було проведено опитування: "Чи потрібно в Україні встановити День загальнонаціонального покаяння перед Богом, примирення між людьми, молитви та посту?"

Чи підтримали читачі порталу пропозицію Церкви? Який варіант запропонували люди? Про що говорили у своїх коментарях?

 

Як показали результати опитування “Православія в Україні”, більшість респондентів — 69% (358 голосів) — зазначили, що “День загальнонаціонального покаяння” нашому суспільству, беззаперечно, потрібен. Загалом в опитуванні взяли участь 517 читачів. 31 читач порадив опитування у соціальних мережах.

Наприклад, Анатолій Овчаренко дав таку відповідь:

“Человек слаб в свойх искушениях. Но искушаясь, никому, даже себе, не признаеться в этом. Нарушая Законы Божьи, человечество в целом опутывает себя страшной ложью, то есть ГРЕХОМ. Поэтому общий День Покаяния обществу крайне нужен.

В определенной мере он может снять или смягчить опасности бунтов, противостояний, революций, переворотов. В этом правда очищения общества, в котором мы живем. И это никак не мешает нашему индивидуальному очищению, а только усиливает его”.

Сергій Зуєв так прокоментував опитування:

“Да, и только вера может спасти Украину”.

Юрій Демидюк дотримується такої думки:

"Думаю, для кожного, хто заходить на "Православіє в Україні", питання автоматично відпадає, оскільки мета і сенс нашого життя — покаяння перед Богом. А іншим насильно нема користі нав’язувати...”

***

Прозвучали й протилежні точки зору. А саме — 18% осіб (92 голоси) проголосували за варіант: “Ні, це зайве”.

Зокрема читачі погоджувались, що покаяння, молитви та примирення українці конче потребують. Однак у Церкві вже визначено час посту й покаяння — це час постів (Великий піст, Різдвяний піст, Петрів піст, Успенський піст). Тому, мовляв, не варто вигадувати якісь спеціальні дні для покаяння та примирення.

Наприклад, Дмитро Буличов висловив таку позицію:

“Я полностью поддерживаю предложение Церкви продлить траур до Пасхи, отменив в стране все развлекательные мероприятия, которые сейчас действительно не очень уместны. Не искусственно введённый и назначенный день, а сам Великий пост должен стать периодом покаяния, молитвы и примирения...”

Читач Ксана залишила такий коментар:

“Не розумію, навіщо винаходити велосипеда. У річному календарі Церкви є час для радості і час для покаяння. Починаеться Піст — час покаяння для кожного християнина. Якого особливого дня людям ще потрібно?”.

А Сергій Трофимов узагалі був у своїй відповіді категоричним:

“От общенационального покаяния недалеко и до общенационального покаяния в убийстве царя, к чему в свое время в околоцерковных кругах звучали призывы. Поэтому — однозначно нет”.

Інші ж респонденти або зазначали свій варіант, або вагалися відповісти чи зауважували: “Можливо, не зараз. Має пройти час”.  

Україна єдина
опрос на
День загальнонаціонального покаяння

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2073

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар