Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

РЕПОРТАЖ. Як розвеселити хвору дитину? Зірки естради, кіно та ТБ взяли участь у по-справжньому казковому концерті для дітей з ОХМАТДИТу

Версия для печатиВерсия для печати

+ ВІДЕО

4 місяці тривала акція «Казки, що виховують: класика для дітей». 29 серпня в Українському домі було представлено книжку з ілюстраціями маленьких пацієнтів та аудіодиск, начитаний відомими артистами.

«Як подумаєш, який великий Божий світ!
 Живуть у ньому люди багаті та бідні, і все їм вільно і про всіх піклується Господь. Розкошують багаті – і святкують; живуть злиденні – і трудяться. Кожному своя доля!»
(народна казка «Царівна-Несміяна», зі збірки)

Є в місті Києві одне місце, про жителів якого почали говорити на весь Божий світ, та чия доля вже давно хвилює чимало людей.

Анна Лелик, психолог, волонтер руху «Молодість небайдужа»: «У відділенні токсикології клініки ОХМАТДИТ перебувають на лікуванні діти, які народилися без нирки або внаслідок якогось отруєння чи токсикації організму її втратили. Через день вони проходять гемодіаліз (механічне очищення крові від відходів, солей і рідин, необхідне пацієнтам, нирки яких не виконують цю роботу — ред.). Це болюча процедура, яка триває шість годин. Її можна проводити тільки в лікарні,тому діти роками тут просто живуть. Зрозуміло, що батьки зі своїми дітьми перебувати тут постійно не можуть. Тож це можна назвати одночасно і лікарнею, і дитячим будинком. При цьому, на жаль, надій на те, що хворі діти отримають штучну нирку і зможуть повернутися до нормального життя, практично немає. І справа не тільки в грошах (потрібно близько 40 тисяч доларів). У нашій країні немає ринку трансплантології…»

Чи складно розвеселити таких дітей? Дуже просто. Варто просто спробувати.

Уже багато років волонтери руху «Молодість небайдужа» разом з дітками з ОХМАТДИТу досліджують кращу сторону цього світу. При лікарні працює ізостудія, де малеча малює, майструє, творить свою власну казкову реальність.

***

Чотири місяці тому з пацієнтами відділення токсикології почали проводити заняття з казко-терапії: так розпочався проект під назвою «Казки, що виховують: класика для дітей». Представники різноманітних професій — актори, педагоги, психологи, популярні телеведучі — проводили з дітьми заняття, читали їм казки і допомагали створювати свої художні шедеври для майбутньої книги.

Заняття по казко-терапії у відділенні токсикології ОХМАТДИТу

***

Руслану Колісніченко — вже вісімнадцять. Він прожив у лікарні декілька років. Мріяв після одужання стати будівельником. Та чи не після того, як його роботи увійшли до збірки, а найкращу картину продали з аукціону, дещо змінив плани на майбутнє?

«Мені найбільше подобається малювати. ...Можливо, я не буду будівельником і стану художником».

Ілюстрація до збірки "Казки, що виховують". автор Руслан Колісніченко

***

29 серпня в Українському домі всі охочі отримали можливість уперше потримати в руках збірку з найкращими казками світу та особливими ілюстраціями до них. Бонусом до новодруку став аудіо-диск з цими казками, які озвучували відомі українські актори та телеведучі.

Укотре з натхненням розповідаючи про цю ініціативу численним журналістам, автор проекту Андрій Шипко, зауважив:

Автор проекту Андрій Шипко

«Я – детский врач по профессии, у меня трое детей, поэтому все, что мы делаем,исходит отсердца. Сегодня много актеров, певцов, музыкантов пришли нас поддержать. Меня радует и точто многие СМИ заинтересовались, потому что только с вашим вниманием и участием мы можем придать этому проекту особый статус».

***

Головними партнерами проекту стали Комітет з питань охорони здоров’я, Опікунська рада НДКЛ «ОХМАТДИТ», Синодальний відділ УПЦ з питань молоді, православний журнал «ФОМА в Україні», Всеукраїнська православна молодіжна волонтерська організація «Молодь НЕ байдужа!».

Особливо приємно було зустріти на цьому заході голову Синодального відділу Української Православної Церкви у справах молоді єпископа Обухівського Іону. Духовний наставник і активний учасник усіх добрих починань православної молоді, владика залюбки завітав на концерт-презентацію.

Владика Іона (Черепанов) та Андрій Шипко

Перед початком концерту єпископ Іона передав вітальні слова організаторам та гостям від Предстоятеля Української Православної Церкви, Блаженнішого Митрополита Володимира:

«Предстоятель нашей Церкви знает, что такое боль, он вырос в самые тяжелые годы, которые пережила наша страна, он знает, как нуждается в любви, ласке, добром слове ребенок. Блаженнейший Владыка передает благословение всем тем, кто трудился над этим проектом».

Єпископ Іона (Черепанов)

А від себе владика додав:

«Мы все собрались здесь для того, чтобы представить обществу замечательный проект Андрея Шипко. В этой книге собраны сказки, которые развивают в ребенке доброту, любовь и другие христианские добродетели.

Наверное, каждый из нас побывал в детстве в больнице и был вынужден перенести невольное заключение в стенах лечебного учреждения.Вспомните, насколько тяжело даже неделю пробыть в больнице, не говоря уже о том, чтобы жить месяц, два, три, а зачастую и больше.

Поэтому особенно важно ребенка правильно настроить, чтобы он с терпением, с любовью, и даже с радостью переносил все испытания...

И мы, насколько это возможно, постараемся поддерживать этот проект».

***

«Ви, знаєте, захід – це вже потім, а спочатку була робота…» — перед початком концерту поділився переживаннями народний артист України Володимир Талашко.

Володимир Талашко

«Я вже читав казки для дітей у проекті телеканалу «Глас» «Добре слово». І коли мене запросили сюди, я із задоволенням погодився. Думаю, діти замало бачать, чують пісень і казок. Вони мають дізнаватися про життя не з телебачення, а з добрих книжок, з бабусиної пісні, з малюнків, зустрічей з хорошими людьми – це має робити їхнє життя казкою і разом з тим надихати задуматися, про своє місце в цьому світі. У малюнках, які ви бачите в книзі, вони розповіли про себе, про світ, про те, яким вони його бачать. Він яскравий! І чим більше буде ніжності, віри, любові, надії у дітей сьогодні, тим менше злих людей буде у майбутньому».

Разом із Володимиром Талашком казки озвучували заслужений артист України Віталій Лінецький, телеведучі Ганна Гомонай, Руслан Сенічкін та Наталія Тихопій, режисер Данііл Сирих.

До речі, цю аудіо-книгу можна скачати на сайті kazki.com.ua. Тут також є візитівка кожної хворої дитини. За задумом організаторів, будь-хто може зайти на сайт і знайти всю необхідну інформацію для адресної допомоги: kazki.com.ua/children

***

Гадіров Ниджат, 9 років, родом з Азербайджану. В Україні дуже давно, мріє повернутися додому та побачити Каспійське море.

Гадіров Ниджат

І ось у концертній програмі гість – народний артист України Гурбан Аббасов, який спеціально для Ниджата виконав пісню Муслима Магомаєва «Синя вічність»: 

Гурбан Аббасов

«Море, возьми меня
В дальние дали
Парусом алым
Вместе с собой
»...

Головна сума на пересадку нирки для хлопчика вже зібрана, лишилося зовсім небагато, тож Ниджат за крок до мрії…

***

У концертній програмі взяли участь також народні артисти Ніна Матвієнко, Тамара Ходакова, гурт «С.К.А.Й.» і ще декілька знаменитостей, а головне — самі діти, які підготували театралізовані постановки за мотивами казок, які увійшли до збірки.

Поспілкувавшись за кулісами з вокалістом гурту «С.К.А.Й.» Олегом Собчуком, ми теж змусили його згадати дитинство:

«…Моя бабуся працювала в Книгторзі, тому в нас було дуже багато книжок, серед яких японські народні казки, болгарські, угорські, українські, російські, і Брати Грімм, звичайно. В дитинстві я читав дуже багато казок, і мені читали. А улюблена… «Яйце-райце»! Мені було неймовірно цікаво, як так, що з одного яйця з’являється стільки різних людей, тварин, кораблів… 

– Ви досить часто берете участь у таких проектах. Можете поділитися думками, чому важливо помічати інших людей і допомагати їм?

– Не хочеться когось повчати. Нехай кожен робить, як вважає за потрібне. Хотілося б, щоб такі проекти, та й взагалі доброчинність, підтримувалася владою, щоб це було нормою, а адекватне ставлення до благодійництва виховувалося ще у школі.

А поки що це робимо і будемо продовжувати робити ми. Хто захоче цей приклад наслідувати, нехай наслідує.

Олег Собчук

Чесно зізнаюся, мені подобається відчувати, що я комусь допомагаю. Я не святий і не прагну цього, мені просто подобається це відчуття. Я впевнений, що люди, які допомагають іншим, відчувають те саме».

СКАЙ

***

З аукціону було продано 11 чудових картин, які увійшли до збірки «Казки, що виховують».

Картини

Юні митці разом із батьками вирішили, що всі кошти розділять порівну між усіма пацієнтами відділення.

Оксана Лисова

Оксана Лисова прийшла на презентацію разом із двома дочками і придбала декілька картин: «Такі чудові роботи, чудові люди і чудовий захід! Дякуємо організаторам, тому що серця наших дітей наповнені сьогодні співчуттям і радістю від здійсненої доброї справи…»

***

…Хотілося закінчити репортаж словами з казки, бо надто вже феєричною була атмосфера заходу. Та не варто, напевне, ставити крапку. Проект «Казки, що виховують» продовжується! 

Діти з ОХМАТДИТу

Використано фото головного інформаційного партнеру заходу православного журналу «ФОМА в Україні». Дивіться їх чудовий ФОТОРЕПОРТАЖ

Аня Захарова

ІОНА (Черепанов), єпископ Обухівський, вікарій Київської Митрополії
Синодальний відділ у справах молоді
Казки що виховують
благотворительный аукцион
благотворительность
помощь детям
ОХМАТДИТ

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
3993

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар