Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Релігійні організації матимуть право засновувати навчальні заклади? – у ВР відбулися парламентські слухання

Версия для печатиВерсия для печати
24 жовтня 2013 | Освіта

У парламентських слуханнях на тему «Доступність та якість загальної середньої освіти: стан і шляхи поліпшення», що відбулися 23 жовтня у Верховній Раді, взяли участь перший заступник Голови Синодального відділу РОКІМ протоієрей Олександр Білокур та співробітник відділу диякон Георгій Оніпко.

У слуханнях взяли участь народні депутати України, керівники центральних і місцевих органів виконавчої влади, голови профільних комісій обласних рад, міністр освіти Автономної Республіки Крим, директори департаментів освіти і науки обласних державних адміністрацій, начальники управлінь освіти і науки міських державних адміністрацій, директори, вчителі загальноосвітніх навчальних закладів, ректори вищих навчальних закладів, представники наукових кіл, громадськості, всього понад 500 учасників.

Відкрив парламентські слухання Голова Верховної Ради України Рибак В.В., який наголосив на тому, що український парламент завжди приділяв серйозну увагу проблематиці державної політики у галузі вітчизняної освіти.

Голова Громадської ради з питань співпраці з Церквами і релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України, Марущенко В.С. у своєму виступі наголосив, що не можна роз'єднувати освіту і виховання у навчальному процесі. А тому просив учасників парламентських слухань звернути особливу увагу на проблему вилучення Міністерством освіти і науки України з 1 вересня 2013 р. предметів духовно-морального спрямування з навчального процесу загальноосвітніх навчальних закладів України.

Наприкінці свого виступу пан Марущенко В.С. запропонував учасникам парламентських слухань підтримати проект закону України щодо права релігійних організацій засновувати навчальні заклади.

Під час слухань також обговорювалися питання реалізації конституційних прав громадян на освіту; створення умов для рівного доступу до освіти; законодавчого та нормативно-правового врегулювання найбільш гострих проблем загальної середньої освіти; забезпечення умов для підвищення якості освіти; запровадження спеціальної освіти для дітей з особливими потребами; проблеми підготовки, створення умов для ефективної роботи педагогів та ін.

rokim.org.ua

 

Синодальний відділ релігійної освіти, катехізації і місіонерства УПЦ
протоієрей Олександр Білокур
диякон Георгій Оніпко
Церква і освіта

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2948

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар