Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Ректор ВПУ про «плюси» і «мінуси» вищої освіти: «Щодо майбутнього наших вузів, сподіваюся на нове покоління освітян і студентів»

Версия для печатиВерсия для печати

В інтерв’ю виданню «Великий Київ» ректор Відкритого Православного Університету Святої Софії-Премудрості прот. Георгій Коваленко поділився своїм поглядом на сучасну вищу освіту в Україні та баченням її майбутнього.

прот. Георгій Коваленко

«Вищу освіту я отримував на філософському факультеті Київського Національного університету імені Тараса Шевченка в першій половині 90-х.

У 2010-х отримали вищу освіту мої чотири доньки. Тепер маємо математика-аналітика, філософа-релігієзнавця та країнознавця з дипломами того самого Київського університету, а також культуролога з дипломом Могилянки.

Усі четверо вже мають досвід роботи, хоч і не безпосередньо за фахом, що в дипломах, але точно із застосуванням знань і навичок, отриманих у вишах. І це плюс.

Хоча, звичайно, маємо і мінуси, особливо якщо порівнювати з найкращими університетами Європи і світу. Наприклад, не вистачає науково-дослідницької роботи самих вишів у вирішенні реальних проблем сьогодення. І, як результат, — маємо слабкий зв’язок викладачів, студентів і випускників з реальним ринком праці за фахом.

Одночасно майже відсутній зв’язок між вишами та медіа. В університетах люблять говорити про низький інтелектуальний і фаховий рівень медіапродукту та відсутність науково-популярної тематики в медіа, а медійники, в свою чергу, не можуть знайти фахівців-науковців, які б могли складні і важливі речі пояснювати просто і цікаво. Але, сподіваюся, ці проблеми зможе вирішити нове покоління освітян і студентів, які мають зв’язок із сучасною світовою наукою і мають амбіції щодо майбутнього України і українських університетів».

Крім того, розмірковуючи у своєму ФБ над розвитком науки й освіти в Україні, отець Георгій висловив сподівання, «що і Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості колись займе свою нішу в системі вищої освіти України і світу».

За матеріалами сайту «Великий Київ» та ФБ-сторінки прот. Георгія Коваленка

Протоиерей Георгий Коваленко
Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості
освіта

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
1367

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар