Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Речник УПЦ: наших політиків треба вчити мистецтву управління державою — круглий стіл в ІА «Українські новини»

Версия для печатиВерсия для печати

У четвер, 6 лютого, в прес-центрі інформаційного агентства «Українські новини» (Київ, вул. Еспланадна, 20) відбувся круглий стіл на тему: «Лідери думок — роль у встановленні суспільної злагоди».

До участі було запрошено церковних і державних діячів, спортсменів, письменників, філософів. Про те, як не допустити подальшої ескалації політичного конфлікту в Україні, розмірковували: голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу Української Православної Церкви протоієрей Георгій Коваленко; голова Національної спілки журналістів України Олег Наливайко; політик, політолог, публіцист, радник чотирьох президентів України Дмитро Видрін; засновник групи компаній «R&B Group» Євген Копатько; віце-президент Української PR-Ліги Олена Дерев'янко; директор інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов та музичний продюсер Володимир Бебешко.

У ході круглого столу розглядалися питання: Політики і народ — чи можливий компроміс? Схід і Захід: новий розкол чи політична провокація? Перші жертви: як не перетворити Майдан на Тахрір? Третя сила: інтереси і вплив іноземних держав на події в Україні.

Протоиерей Георгий Коваленко

Під час круглого столу прот.Георгій Коваленко черговий раз нагадав церковну позицію, що є незмінною протягом усіх криз, які переживає наше суспільство: і кризи 90-х, і 2004-2005-х, і 2013-2014 рр. За словами речника УПЦ, оцінка цієї кризи і вихід із неї лежить у площині знання і виконання Божих заповідей. «Треба пригадати ці заповіді, а вони дуже прості: не кради, не бреши, не вбивай. І ці прості речі ми будемо повторювати щоразу, коли нас будуть питати, що робити в тій ситуації, яка існує», — зазначив о.Георгій.

На своїй офіційній сторінці в facebook протоієрей Георгій Коваленко після участі в круглому столі написав:

— Найбільш сподобалася думка, з якою усі погодилися, хоча вона і не була сформульована вголос як спільна пропозиція: наших політиків і депутатів треба посадити за парту і примусити вчитися політиці і мистецтву управління державою, політичному діалогу та розумінню політичних процесів. Треба запросити найкращих фахівців прочитати лекції. Можливо, тоді наші політики будуть робити свою роботу професійно, а не як спортсмени, співаки, водії чи бізнесмени…

Речник УПЦ звернув увагу на дані соцопитування, відповідно до якого визначено рисиі, що нині є спільними для українців незалежно від регіонів і політичних поглядів. Так, 48% українців на Сході і на Заході України відчувають тривогу; 35% — мають слабку надію, що ситуація владнається; 16% відчувають жах від того, що відбувається, і стільки ж дивляться в майбутнє з оптимізмом.

«Думаю, політики мають дослухатися до людей, які турбуються долею країни і продовжують вірити в те, що вихід з цієї кризи буде знайдено, — зазначив прот.Георгій. — А Церква закликає всіх до молитви, до каяття і до виконання Божих заповідей. Бо межа між добром і злом проходить не на Грушевського, а проходить через серце кожного із нас».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Протоиерей Георгий Коваленко
Евромайдан и Церковь

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2296

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар