Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Диктант національної єдності написаний на 10 балів! Речник УПЦ взяв участь в акції Українського радіо

Версия для печатиВерсия для печати
11 листопада 2013 | Просвіта, ЗМІ

«Творити величне просто – разом! Твори хвилю єдності!» – під таким гаслом 11 листопада 2013 року в прямому ефірі Українського радіо пройшов Всеукраїнський диктант національної єдності – щорічна акція, започаткована у 2000 році.

На запрошення організаторів в прес-центрі Національної радіокомпанії України під пильним оком телекамер разом з письменниками, журналістами та діячами культури диктант писав голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ прот. Георгій Коваленко.

прот. Георгій Коваленко

Результат священнослужителя – 10 балів з 12 можливих.

«Для мене це було цікаве випробування, бо школу я закінчив вже майже 25 років тому. Більш того, в нашому рідному місті Конотоп на початку 80-х серед 14 шкіл була лише одна українська, та й в тій діти вчилися тільки до 8-го класу. Коли ж роботу перевірили, то я здихнув з полегшенням, бо тепер не соромно ані перед мамою – вчителькою російської мови і літератури, ані перед дітьми, четверо з яких вже також школу закінчили, а найменший, ще тільки готується піти до школи.

А, якщо серйозно, то віра і мова – це те, що об’єднує людей. І Церква щиро підтримує всі акції, що направлені на єднання народу України», – зокрема зазначив отець Георгій

***

Довідка: Акцію “Всеукраїнський радіодиктант національної єдності” започатковано Національною радіокомпанією України у 2000 році. Відтоді щороку всі охочі можуть взяти участь у написанні радіодиктанту і з’ясувати, наскільки добре знають рідну мову та продемонструвати солідарність з усіма, хто любить рідне слово і хоче, щоб українці спілкувалися українською і зберегли її для нащадків.

Радіодиктанти рідної мови існують в багатьох країнах світу, зокрема, у Польщі, Китаї, Франції.

Щороку Національна радіокомпанія отримує понад 15 тисяч листів з радіодиктантом. Кількість учасників диктанту національної єдності постійно зростає, а географія — розширюється. 

Фото: comments.ua

Протоиерей Георгий Коваленко

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
4182

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар