Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Реакция в соцсетях на поджог храма о.Иоанна Тронько

Версия для печатиВерсия для печати

После сообщения о поджоге храма в честь иконы Божьей Матери «Умягчение злых сердец» и святителя Петра Могилы, что на Дорогожичах, в социальных сетях верующие выражают горячую поддержку настоятелю протоиерею Иоанну Тронько и общине.

Отец Иоанн со своим приходом известен на всю Украину активной и многолетней работой с молодежью, неравнодушным социальным служением. Много лет он является духовником общественной молодежной организации «Православные скауты Украины». Будучи многодетным отцом, все эти годы он находит время и силы на духовное окормление трудных подростков, поддерживает детей, попавших в сложную жизненную ситуацию.

«В этом храме собирается настоящая семья…»

«Наш маленький храм подожгли прошлой ночью. Это так больно, будто подожгли дом родителей... — написала прихожанка по имени Вера. — Это место, где я впервые в Киеве почувствовала себя дома. Я отказываюсь думать, зачем, за что и не хочу даже предполагать кто... Я просто не понимаю.

В этой маленькой церкви собирается настоящая семья, которую создал наш отец Иоанн Тронько. Он принимает всех, кто заходит в наши двери. Под его руководством наши инициативные прихожане воплотили в жизнь не один благотворительный проект. Смотрите сами.

5 января около 2:00 огонь увидели жители ближних к нашей церкви домов. Они не просто вызвали пожарных, но сами в -20 таскали ведрами (!) воду и погасили огонь. Дай Бог им здоровья… Наверное, это о чем-то говорит.

Церковь – это НЕ какое-то Средневековье или современное бизнес-предприятие. Это люди — иногда радостные и веселые, иногда грустные и горюющие. Но всех их объединяет желание жить с Богом. Жить вопреки войне, вопреки несправедливости быть добрыми и отзывчивыми к тем, кто нуждается, быть честными с самими собой. Нет, не для того чтобы всем своим «постным» видом демонстрировать «благочестие» и говорить: «Я лучше, потому что хожу в церковь».

P.S. Те, кто не был на Рождество Христово в церкви (не возле, а В ней), еще не ощутил по-настоящему этот праздник, если вдруг вас одолеет любопытство, приходите завтра в 20:30 к нам. Мы разделим радость Рождества Христова с каждым, кто готов ее принять».

«Господь, Який зазнав страждання від самого Свого народження, завжди з тими, хто страждає»

«Дорогий отець Иоанн Тронько, мабуть, ви вже знаєте, що поки ви робили скаутський зимовий табір для київської малечі, недобрі люди намагалися підпалити Вам храм напередодні Різдва Господа нашого Іісуса Христа, Що прийшов у цей світ на периферії Єрусалима і приніс світло народу в темряві. Ваше служіння на Сирці, периферії Києва, приносить світло багатьом людям, які там живуть і працюють, — написал на своей странице в фейсбуке глава благотворительной организации «Друзья Общины святого Эгидия» Юрий Лифансе. —

Я бачив Вас, коли Ви відвідували психічно хворих людей у лікарні в Пущі-Водиці, як ласкаво і з любов’ю благословляли хворих у закритому відділенні. Бачив, як терпляче відповідали на запитання своїх парафіян, як слухали вони Вас у маленькій каплиці Петра Могили, що розташована в підвалі типової хрущовки на Сирці.

Господь не залишить Вас і Вашу спільноту, названу на честь великого киянина Петра Могили!

Прошу Вас передати мою стурбованість і привітання от. Олександру. До моїх слів приєднуються і вітання ветеранів сцени. Це літні люди, які поклали своє життя на розбудову нашої країни. Є серед них і останні, хто вижив у радянському гулазі, хто бачив на власні очі, як їхніх родичів вели на розстріл до Бабиного яру. Попри те, що про них майже всі забули, бо від них не має жодного зиску, от. Олександр з вірністю приносить і причащає їх Святих Христових тайн, являючи собою приклад Доброго пастиря. Я згадую, як він під час Літургії наблизився до мене й запитав: «Де Ліна Тимофіївна?». Вона запізнилася на службу, а він дуже переживав, що вона не встигне.

Немає жодного виправдання для цього варварського вчинку, які б не були для нього мотиви. Прочитавши новину про підпал, я думав про те, що розповідали літні друзі, як за богоборчої влади гнали християн і знищували церкви. Особливо небезпечно це в часи війни, яка ранить Україну. В цей час кожен «коктейль молотова» може відгукнутися у будь-якому місці і в будь-якій родині. Той, хто сіє ненависть, віддаляє мир, приносить зайві страждання.

Не лякайтесь! Бо Ангел благовіщує вам радість велику, що станеться людям усім! Вірю, Господь, який зазнав страждання від самого Свого народження, завжди з тими, хто страждає, з тими хто в небезпеці.

Молюся Богородиці та св. Петру Могилі, щоб берегли й укріпили вас. Молюся про пом’якшення злих сердець, що підняли руку на Дім Божий.

Ваш брат у Христі».

«Підпалено храм на честь ікони, де у серці Пречистої 7 стріл, що позначають наші злочини. Припиніть, українці!»

Со словами поддержки настоятеля храма и общины в фейсбуке обратился церковный историк Владислав Дятлов.

«Співгромадяни підпалювачі храмів!

Коли на своїй малій батьківщині юний Сосо Джугашвілі взяв участь у знущанні з іудейської синагоги (підлітки підкинули всередину будівлі свиню), то наступного дня настоятель грузинської православної парафії, до якої належала родина хлопця, сказав вірянам: «Велике горе нам, що у нашому містечку знайшлися люди, які образили ДІМ БОЖИЙ!»

Підпалення храмів традиційних конфесій – це руйнація нашого спільного українського життєвого простору на землі, де з Х ст. мешкали люди різних релігій.

Ви можете бути незгодними з настоятелем чи його вищім керівництвом, але ДІМ БОЖИЙ є недоторканим.

У старозавітному іудейському Храмі та у соборах середньовічної Європи, за громадянськими законами, перебування в храмі могло врятувати людину від рабства чи загибелі!..

До цих елементарних речей маю додати: настоятеля парафії, на храм якої щойно в когось здійнялась рука – отця Іоанна Тронька – маю за честь знати понад 20 років як одного з кращих пастирів української столиці, мудрих і дбайливих.

Чий храм підпалено? Ікони Божої Матері «Пом'якшення злих сердець», ікони, де у серці Пречистої 7 стріл, що позначають наші злочини проти Господа і Його Матері. А також храм українського святителя Петра Могили... Хіба це боротьба за правду? За Україну? Хіба на Майдані не було християн різних конфесій? Нащо після цього нарікати на Мстиславове пограбування церков Києва 1169 року, коли ВЛАСНИМИ РУКАМИ руйнуємо свої храми? Припиніть, українці!..»

Юрий Лифансе
Владислав Дятлов
Протоиерей Иоанн Тронько
поджог храма

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2635

1

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Прости им Господи,ибо не

Киевлянка|
Прости им Господи,ибо не ведают,что творят.

Додати коментар