Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

«Прожити життя одним духом» — порадив о. Роман Матюшенко учасникам сімейної зустрічі у галереї «Соборна». ФОТОРЕПОРТАЖ

Версия для печатиВерсия для печати
26 вересня 2014 | Дарія Кривошея | Сім’я

Одна з найважливіших складових нашого життя – сім’я. Якщо людина щаслива у сімейному житті, скоріше за все, вона щаслива й у всьому іншому. Адже справжня родина – це завжди надійна підтримка, натхнення і мотивація для розвитку.

протоієрей Роман МатюшенкоУ галереї «Соборна» 24 вересня відбулася духовна бесіда «Як створити міцну та люблячу родину». Цикл традиційних зустрічей, організованих Православним центром розвитку сім’ї «Сім’я в радість», у цьому творчому сезоні розпочав настоятель храму на честь свв. мчч. Адріана і Наталії, голова відділу духовно-фізичного виховання молоді Київської єпархії протоієрей Роман Матюшенко.
Почерпнути важливий досвід сімейного життя до галереї «Соборна» прийшли понад 50 слухачів – молодь, дорослі та навіть зрілі люди, адже свою малу Церкву – сім’ю – ми будуємо чи не щодня.

Отець Роман розповів історію створення своєї родини та поділився безцінним сімейним досвідом. «Стосунки повинні починатися з молитви та запитування у Бога, як бути далі. У кожної сім’ї повинен бути духовний отець, адже інколи сім’ї самостійно не можуть знайти вихід з якогось складного становища. Якщо подружжя ходить до духівника, який знає їхнє життя, тоді для родини немає не вирішуваних питань», – зауважив отець Роман.

Торкнулися у бесіді і питань ієрархії, правильного розподілу ролей у сім’ї. Отець Роман зазначив, що головне, щоб все було з любов’ю і повагою одне до одного: «Коли Господь створив Адама, то всі ми знаємо, що Він створив з Його ребра помічницю – Єву, яка повинна була розділяти з ним радість земного буття.
Апостол Павло, навчаючи нас, як будувати сімейні стосунки, каже: «Мужья, любите своих жен, а жены – повинуйтесь мужьям». Під час Таїнства шлюбу ми чуємо:«Жена да убоится свого мужа». Тут мається на увазі не рабський страх, а страх любові». Підкорення у любові отець Роман порівнює з ангельським світом, який не має гордості і з любов’ю виконує Божу волю.

Щоб зберегти справжню любов у сім’ї, потрібно працювати. Як зазначив батюшка, «у християнстві є такий духовний закон. Якщо людина карабкається, біжить і піднімається до Бога, вона вдосконалюється і стає святою. А якщо людина нічого не робить, не докладає зусиль, то вона миттєво або повільно йде вниз. Тому і в сімейному житті потрібна праця – одне з одним і над собою».

Після вінчання на подружжя чекає спільне трудове життя. Як пронести свою любов через роки, часом складні і буденні? Отець Роман порадив: «Потрібно прожити життя одним духом».

Неодмінною перевагою бесід «Як створити міцну сім’ю» є можливість задати питання, як на пряму, так і анонімно, та одразу отримати на нього відповідь священика. Упродовж зустрічі піднімалися різноманітні та цікаві питання: стосовно православних сайтів знайомств, вміння поступатися, оптимальної кількості дітей у родині, вінчання та вагітності. Та знайоме питання, яке зустрічається чи не кожної зустрічі: «Як впізнати, що це твоя друга половина?», такий собі «час вибору» на все життя. Серед багатьох порад отець Роман зазначає, що можна поїхати разом у паломництво і внутрішньо відчути, чи підходите ви одне одному. Також не зайвою буде бесіда з духівником.

Звичайно ж, не обійшлося без улюблених дотепних моментів. Так, наводячи приклад поступливості, батюшка говорить: «Если жена устала, не может помыть посуду, ничего страшного, если  супруг поможет однажды». Останнє слово підхоплюється залом, викликаючи посмішки та добрий сміх.

На завершення бесіди отець Роман додав, що за дієвою допомогою у складних питаннях люди завжди мають звертатися до духовенства, яке послане Богом для того, щоб навчати народ Божий, як стати святим і дійти до Небесного Царства.

Не дивлячись на холодний осінній вечір, учасники бесіди ще довго не розходилися по домівках. Не втрачаємо нагоди і цікавимося їх думкою:

Вікторія, учасниця бесіди:

Найголовніше, що мені сподобалося, це те, що кожен в сім’ї має своє місце, свої обов’язки. Для того, щоб сім’я була міцною, перш за все, потрібно їх виконувати і не перекладати провини на когось. Священик говорив, що в будь-яких питаннях потрібно підходити до свого духівника. Ми дуже часто боїмося підійти до духівника, задати якесь питання, думаємо, що воно дуже дріб’язкове, незначне, не хочеться турбувати. Важливо все-таки радитися зі священиком. Тож, я вже подзвонила своєму духівнику і попросила його зустрічі.

Сергій і Оксана, учасники бесіди:

Мне понравилось. Очень хорошо, вдохновляет, такие встречи напоминают о том, что мы в повседневной жизни забываем простые истины, вопросы, которые интересуют. Это еще раз говорит о том, что многие вопросы, которые касаются семьи, можно решать благодаря священникам, которые могут дать разумный совет, как вести себя в той или иной ситуации. Могу сказать, что нужно быть ближе к Богу. Бог есть Любовь, и любая семья, где есть любовь и Бог, обречена на счастье и радостные отношения.

Іван і Олена, учасники бесіди:

Понравились моменты о решении конфликтов, хорошие практические советы – они были полезны. Хотелось бы немножко больше узнать о духовной жизни, например, как именно должен вести себя глава семьи. Слава Богу, Бог дает нам терпения, мудрости поступать именно так, как рассказывал отец Роман. Когда батюшка говорил, я сразу проецировал это на нашу семью, наши бытовые ситуации. Понимаешь, что нужно было поступить не так, или наоборот, что мы правильно поступили. А я думаю, супруг именно так и поступает (сміються). Такой анализ нашей семейной жизни, очень хорошие примеры. Теорию можна и в книжке прочитать, а с примерами из жизни это намного ценнее и полезнее. Пока слушаешь, духовно подпитываешься, это дает больше силы для того, чтобы воплощать это в жизни. Мой личный совет – сделать все, чтобы твоя супруга была счастлива, искать компромиссы во всем, не держать обид, если что-то не так. Тогда ты вдвойне получаешь отдачу.

soborna.church.ua

протоиерей Роман Матюшенко
галерея «Соборная» УПЦ
сім’я
Как создать крепкую и любящую семью - цикл бесед
православная семья

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
7254

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар