Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Протоієрей Миколай Данилевич: «Для подолання кризи й стабільного розвитку суспільства Українська держава повинна засвоїти "візантійський урок"»

Версия для печатиВерсия для печати

Така думка священика прозвучала під час круглого столу «Що може зробити Церква в нинішній суспільно-політичній ситуації в Україні?», організованого Українським центром економічних і політичних досліджень імені Олександра Розумкова та Представництвом Фонду Конрада Аденауера в Україні.

Читайте також: КИЇВ. Відбувся Круглий стіл на тему «Що може зробити Церква в нинішній суспільно-політичній ситуації в Украні?»

Виступаючи на круглому столі, отець Миколай сказав, що питання швидше потрібно ставити навпаки, адже той конфлікт, який переживає сьогодні Україна, є не міжрелігійним, не міжконфесійним і не міжцерковним, підтвердженням чого є міжконфесійний мир в Україні, який, правди ради слід сказати, певні сили намагаються порушити, однак українські конфесії роблять все можливе, щоб остудити гарячі голови.

Навпаки, це суспільно-політичний конфлікт. А тому не до Церкви потрібно звертатися й запитувати, що вона повинна зробити, а саме Церква повинна казати державі, а та має слухати, що потрібно робити. 

 

«Мені ситуація в Україні дуже нагадує Візантійську імперію, яка також знаходилась між Сходом та Заходом в культурному та релігійному відношеннях. Однак, вона вміла вибудовувати своє внутрішнє і зовнішнє життя таким чином, що змогла проіснувати як держава більше тисячі років».

На думку священика Українській державі потрібно засвоїти цей «візантійський урок». Для прикладу, у Візантії до VI століття офіційною була латинська мова, яка згодом мирно та спокійно, коли визрів час, була замінена на грецьку, і на цій темі ніхто не спекулював, і суспільство було в цьому відношенні спокійним. Так само і в релігійному плані у Візантії були певні проблеми: в IV столітті, окрім православних, існували аріани; в V та VI століттях поряд з Православ'ям активно діяли монофізити; в VII столітті на противагу офіційному Православ'ю, виникає монофелитство. Однак, на думку священика, лише ті імператори були успішними, які витримували баланс, як між згаданими релігійними, так і національними та соціальними групами населення у державі.

Те, що ми маємо зараз в Україні – наслідок втрати подібного балансу між регіонами України. І Українська Православна Церква, як конфесія, що присутня на обох берегах Дніпра, це дуже гостро відчуває і тому намагається не робити різких кроків, щоб не порушити цього балансу. Важливо, щоб і державні діячі взяли до уваги цей досвід Церкви, - констатував отець Миколай. 

Читайте також: 

Протоієрей Георгій Коваленко: «Церква може бути посередником у врегулюванні суспільно-політичного конфлікту в Україні за певних обставин»

ОПИТУВАННЯ ПвУ: Що може Церква зробити для подолання збройного протистояння в Україні?

 

Протоиерей Николай Данилевич
Україна єдина
Церква та держава
Центр Разумкова

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2438

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар