Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Протоієрей Георгій Коваленко запропонував у ЗМІ повідомляти імена загиблих в АТО, щоб можна було пом’янути в молитвах

Версия для печатиВерсия для печати
16 квітня 2016 | Події

Понад 1 000 лайків за добу зібрав допис о.Георгія Коваленка на його сторінці у фейсбук про те, що варто було б повідомляти у ЗМІ не лише про кількість загиблих в АТО, а й імена, аби можна було помолитися за упокій душі людини.

Традицію оголошувати людські втрати у цифрах протоієрей Георгій назвав тоталітарною і безбожною. Він запропонував речникам АТО і ЗМІ повідомляти суспільству, «що ми втратили не "одиницю", а людину, в якої є ім’я, є родина, є друзі і ті, хто за нєї помоляться».

Допис о.Георгія з’явився у відповідь на чергове оголошення по радіо від речників АТО, що загинула одна людина.

«Якщо це людина, то назвіть її ім’я і прізвище, — написав він. — Це важливо дітям і родині цієї людини, вони збережуть цей запис для наступних поколінь. Це потрібно друзям і знайомим цієї людини, щоб вони встигли на похорон і пом’янули свого друга. Це необхідно віруючим — ми помолимося за упокій душі цієї людини».

У дискусії, що розгорнулася у фейсбуці під цим дописом, користувачі висловили зауваження, що не завжди з тих чи інших причин є можливість повідомляти ім’я та прізвища відразу. Однак із тим, що необхідно змінювати ставлення до загиблих людей, які заслуговують на більше, ніж бути просто статистичними даними, погоджуються майже всі коментатори.

 

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
1180

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар