Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Прот. Георгій Коваленко: «Speech of Love замість Hate Speech»

Версия для печатиВерсия для печати
28 жовтня 2016 | Репортаж

На запрошення організаторів ректор Відкритого Православного Університету протоієрей Георгій Коваленко взяв участь у роботі XVII круглого столу «Ukraineand Religious Freedom» («Країна і релігійна свобода») в рамках Ukraine`s Quest for Mature Nation Statehood у Вашингтоні.

Упродовж дня відбулося три панельні дискусії щодо ситуації з релігійною свободою в Україні та перспектив міжконфесійного діалогу.

Відкрив дискусію посол України при ООН Валерій Чалий. Голова Департаменту у справах релігій Андрій Юраш окреслив релігійну ситуацію в Україні. Представники релігійних спільнот України висвітлили своє бачення ситуації, а о. Георгій Коваленко мав можливість презентувати Відкритий Православний Університет як проект, покликаний сформувати образ майбутньої релігійної спільноти України.

о. Ігор Шабан та прот. Георгій Коваленко

Підбивала підсумки дискусії професор Людмила Филипович (Відділення релігієзнавства Інституту філософії НАНУ). Модераторами і провідними спікерами дискусії виступали також представники американських дослідницьких і наукових центрів та української діаспори.

Людмила Филипович

Коментуючи подію, протоієрей Георгій Коваленко написав на своїй сторінці у Facebook: «Саме релійгійна спільнота мала б першою відмовитися від Hate Speech (мови ненависті) на користь Speech of Love (мови любові).

А щоб бути переконливими для суспільства, варто розпочинати з того, щоб звернути увагу на те, що і як ми, віруючі і богослови, говоримо про інші церкви і релігії, або про невіруючих чи секулярне суспільство!

Відмова від мови ненависті — це й відмова від дискримінації взагалі, в тому числі й у висловах. А ще — саме цей термін, Hate Speech, перекладається українською як «розпалювання ворожнечі».

Треба не тільки відмовлятися від розпалювання ворожнечі, але й навчитися розпалювати любов».

Фото Людмили Филипович та о.Ігоря Шабана

Протоиерей Георгий Коваленко
Людмила Филипович
Валерій Чалий
Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2615

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар